USA president Donald Trump

Mitte päevagi kirjareata - Trumpi kallale lasti kõik rotid

38
(Uuendatud 13:26 09.09.2018)
USA president ei ole The Washington Posti ajakirjaniku Bob Woodwardi skandaalset raamatut kirjeldades veel ära kasutanud kõiki talle teadaolevaid sõna "vale" sünonüüme aga juba on vaja leida sõnu anonüümsele kirjutisele The New York Times'is. Kus tegelikult on kõik sama.

Mihhail Šeinkman, raadio Sputnik

See oleks nagu mingi kooskõlastatud erioperatsioon. Rahuajal on nad konkurendid võitluses lugejate, tiraažide ja reitingute pärast. Kuid sõjas käivad asjad nagu sõjas ikka. Ja sõda Trumpiga neil käibki. Mis siis, et infosõda. Sellepärast nad — The Washington Post ja The New York Times – juba teist aastat järjest Pulitzeri auhinda "tõe" eest Trumpi kohta jagavadki, et vihisevad nagu kuulid meelekohal, põhimõttel "Mitte päevagi kirjareata". Täristavad suisa valangutega. Ta pole The Washington Posti ajakirjaniku Bob Woodwardi skandaalset raamatut kirjeldades veel ära kasutanud kõiki talle teada olevaid sõna "vale" sünonüüme, kuid juba on vaja leida sõnu anonüümsele kirjutisele The New York Times'is.

Paanika USA-s: Trump reetis omad ja sai Putinilt mõjutusvahend >>

Leidis kohe ühe — "riigireetmine?". Küsimärgiga. Siis tuli mõistusele ja hakkas järgmises säutsus tema administratsioonis selle "kõrge inkognito", kelle sulest väidetav uus "leke" pärineb, olemasolus kahtlema. Žanrilt on see hingekarje. Autor tunnistab, et kuulub Valge maja salajasse opositsiooni. Väidetavalt saboteerivad ja takistavad nad igal võimalikul viisil oma bossi kõiki nende arvates arulagedaid ja kahjulikke algatusi, mille hulka nad loevad ka tema katseid parandada suhteid Venemaaga.

"Kui selline arg anonüümne autor eksisteerib, siis peab Times rahvusliku julgeoleku huvides tema nime viivitamatult valitsusele teada andma," nõudis USA president Twitteris. Kuigi oleks võinud seda koheselt ka kohtu kaudu teha. Ja seda sama ka Woodwardilt, kuna tema raamat "Hirm: Trump Valges majas" ("Fear: Trump in the White House") on "kõigest kogumik fabritseeritud lugudest, mida levitavad endised pettunud töötajad, et näidata presidenti halvas valguses," ütles pressiesindaja Sarah Sanders.

See on välja peetud samas stiilis nagu sellele järgnenud artikkel, ainult et Trump jaoks veelgi solvavamate keerdkäikudega, mis on omistatud konkreetsetele tegelastele: aparaadi ülemale Kelly"le, pentagoni ülemale Mattisele. Nemad on juba oma väidetavaid sõnu juba eitanud. Kuid need sõnad läksid nagunii ringlusse. Võiks öelda, et meedia lasi kõik krantsid Trumpi kallale. Kuid mitte koerad, vaid "rotid". Woodward need, kes on juba laevalt põgenenud, Times need, kes teda veel seestpoolt närivad, teda järjest põhja tõmmates.

Pole muidugi sugugi kindel et tegemist on üldse reaalse isikuga. Võib-olla on see mingi koondkuju.

Meedia on juba tõestanud, et riigipea ümbruses selline pilt valitsebki. Isegi kui pole, siis arvab Trump nende esitlusest, et on ikka küll. Ega ta siis asjata, nagu allikad väidavad, helista üha sagedamini oma sõpradele väljastpoolt administratsiooni. Seetõttu peab tavakodanik uskuma, et ta oma meeskonda ei usalda.

Trumpi õudusunenägu: tagandamine modellide pärast ja mis puutub siia Venemaa >>

Kas see tegelikult nii on või mitte, kuid presidenti püütakse avalikkusele näidata, kui põlualust oma enda majas. Kõik on lihtne. Ameerika Ühendriikide elanikkonda harjutatakse mõttega tagandamisest. Ja veel enne Kongressi vahevalimisi, et valijad mõistaksid — Trumpist vabanemise tõenäosus saab olema seda suurem, mida rohkem demokraatide Kapitooliumi künkale pääseb.

Aga Trump?.. Mis Trump? USA president on samasugune riigi sümbol nagu riigilipp. Seega, need, kellele tema saabumisega leinaaeg algas, arvavad, et neil on õigus see nüüd vardast alla lasta.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

38
Tagid:
poliitika, vale, meedia, ajakirjandus, raamat, The Washington Post, The New York Times, Bob Woodward, Donald Trump, USA