Pariisi linnaametnik tahab Airbnb kesklinnas keelata, illustreeriv foto

Pariisi linnaametnik tahab Airbnb kesklinnas keelata

27
(Uuendatud 16:26 06.09.2018)
Majutuse eest vastutuv Pariisi linnavolikogu liige teatas neljapäeval, et teeb ettepaneku keelata Airbnb-l ja selle laadsetel veebilehtedel kesklinnas majutuse pakkumise, süüdistades sääraseid firmasid kohalike Pariisist minema peletamises.

TALLINN, 6. september — Sputnik. "Kas me tahame, et Pariis oleks linn, mida saavad endale lubada keskklassid või tahame, et see oleks mänguväljak Saudi ja Ameerika miljardäridele?" küsis majutuse eest vastutuv Pariisi linnavolikogu liige Ian Brossat, kelle sõnul on tema eesmärgiks on takistada Pariisi muutumist vabaõhumuuseumiks, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Euroopa Liidu kodanikest reisivad kõige enam Luksemburgi elanikud >>

Volikogu liige Ian Brossat ütles uudisteagentuurile AFP, et tema eesmärgiks on takistada Pariisi muutumist vabaõhumuuseumiks ja lisaks eelmainitud meetmetele tahab ta keelata Pariisis ka teisese elamispinna ostmise.

"Igal neljandal elamispinnal ei ela enam pariislane," kurtis Brossat, keda prognoositakse Euroopa Parlamendi valimistel kommunistliku partei esinumbriks. "Kas me tahame, et Pariis oleks linn, mida saavad endale lubada keskklassid või tahame, et see oleks mänguväljak Saudi ja Ameerika miljardäridele?"

Pariis on ligemale 60 000 korteripakkumisega Airbnb suurim turg. Ettevõte teatas Brossat' plaani kommenteerides, et iga viies pariislane kasutab Airbnb-d, et teenida lisatulu tulemaks toime linna kõrgete elamiskuludega.

Samuti süüdistas ettevõtte linnaametnikku hotellide huvide esindamises, mis on pikka aega kurtnud, et alternatiivsed ja tihtilugu odavamad majutusteenused vähendavad nende käivet.

Pariisi linnavalitsus on linnapea Anne Hidalgo juhtimisel juba varasemalt Airbnb-le ja selle laadsetele teenustele piiranguid seadnud, nõudes, et koduomanikud, kes sellist teenust pakuvad võtaks end arvele ja lubades sellisel moel kodu rentida aastas vaid 120 päeva jagu.

Räpased ja nakkustkandvad: millise raha küljes on kõige rohkem mikroobe >>

Eestimaalased on ööbimisega reiside arvukuselt teiste Euroopa Liidu riikidega võrreldes üsna eesotsas. Raha kulutab eestimaalane reisil Euroopa keskmisest aga vähem ning ööbimisega välisreisidel käib muudel põhjustel kui puhkamas, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti Statistikaameti teadet.

Eesti elanikud toovad reisidelt kaasa ohtlikke nakkushaigusi, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Eurostati andmete kohaselt reisivad EL liikmesriikide elanikest kõige rohkem kõrge elatustasemega Luksemburgi elanikud, kes tegid 2016. aastal 100 elaniku kohta 300 ööbimisega välisreisi. Neile järgnesid Soome, Küpros ja Iirimaa, mille elanikud reisisid aastas 100 elaniku kohta ligi 200 korda.

Eesti elanikud paiknevad ühel pulgal Maltaga, kus aastas reisiti 100 elaniku kohta üle 100 korra. Kõige vähem reisivad kodumaalt väljapoole Rumeenia elanikud ehk 100 elaniku kohta keskmiselt kuus korda. Seda võib seostada Rumeenia elanike madalama elatustasemega, mis mõjutab nende reisimisvõimalusi.

Kõige rohkem raha ühe inimese kohta kulutavad reisil olles Prantsusmaa elanikud – keskmiselt 1017 eurot. Neile järgnevad Küpros (990 eurot) ja Malta (912 eurot). Eesti elanikud kulutavad reisil keskmiselt 566 eurot ehk ligi poole vähem kui prantslased.

Läti elanikud kulutavad ööbimisega välisreisil keskmiselt 341 eurot, ehk 225 eurot vähem kui Eesti elanikud. Selle põhjuseks võib olla Läti oma lennufirma olemasolu, mis viib otse ja keskmiselt soodsamalt paljudesse sihtkohtadesse.

27
Tagid:
majutus, reisija, majandus, ühiskond, turism, kesklinn, volikogu, Airbnb, Ian Brossat, Pariis, Prantsusmaa