Saksamaa välisminister Heiko Maas

Saksa välisminister võrdles Euroliitu ja USA-d küüliku ja boamaoga

44
(Uuendatud 13:20 03.09.2018)
Euroopa Liidu mõjukaim riik ei aktsepteeri Washingtoni poolt kehtestatud kaubandussuhete tingimusi.

TALLINN, 3. september — Sputnik. Saksamaa välisminister Heiko Maas kutsus Euroopa Liitu üles loobuma ühehäälsete otsuste tegemise põhimõttest, et mitte olla Ameerika Ühendriikide kehtestatud sanktsioonide ees "nagu boamao poolt hüpnotiseeritud küülikud". RIA Novosti sõnul teatas riigi välisminister seda ajalehele Bild antud intervjuus. 

Isegi Saksamaa ei ole Venemaa-vastasetele sanktsioonidele vastu pidanud >>

Kommenteerides Euroopa ja Ameerika Ühendriikide vahelisi suhteid, kritiseeris Maas, Ameerika riigipead Donald Trumpi tema avalduste eest, mille kohaselt on Euroopa Liidu näol tegu Ameerika Ühendriikide vaenlasega.

"Majandussanktsioonide ja tollimaksude tingimustes ei tohiks me istuda nagu jänesed boamao ees," lisas minister.

Ta kinnitas ka, et Euroopa killustatusest juttu ei ole, meenutades Euroopa Liidu ühtset vastust tollimaksude kehtestamisele Washingtoni poolt ja USA taganemisele Iraani tuumaleppest.

Seejuures märkis Maas vajadust muuta Euroopa Liidu oluliste välispoliitiliste otsuste vastuvõtmise korda, sest kehtivatele reeglite kohaselt peavad otsused saama ühehäälse heakskiidu, mis suurendab tema arvates Euroliidu sisepingeid.

Saksamaa kutsus üles reageerima USA sanktsioonidele, illustreeriv foto
© Sputnik / Сергей Гунеев

Nagu teatas Sputnik Eesti, kritiseeris Saksamaa endine välisminister USA kaubanduspoliitikat, öeldes, et kaubandussõda Hiina ja Ameerika Ühendriikide vahel ähvardab ka Saksamaad ja ameeriklaste soov mõjutada EL energiaturgu Venemaa-vastaste sanktsioonide abil on vastuvõetamatu. 

Juulikuus kuulutas Donald Trump otsesaates "Pöördumine rahva poole", et Euroliit kuulub USA "vaenlaste" hulka. Tema sõnul on "Euroopa Liit, tõenäoliselt sama halb kui Hiina, ainult väiksem."

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatas Heiko Maas, et Saksamaa välisministeerium vaatab uuesti üle välispolitilise strateegia Ameerika Ühendriikide suhtes. Nii et USA ja Euroopa, märkis ta, on paljude aastate vältel teineteisest eemaldumas ning huvide ja väärtuste ühisosa kahaneb järk-järgult olematuks.

44
Tagid:
Iraani tuumalepe, vaenlane, tollid, kaubandussõda, sanktsioonipoliitika, kaubandus, gaasijuhe, gaas, sanktsioonid, Saksamaa välisministeerium, Heiko Maas, Donald Trump, Euroliit, Ameerika Ühendriigid, Euroopa Liit, Iraan, Washington, Euroopa, Saksamaa, USA, Venemaa
Samal teemal
Eemale USA-st – EL "salakaval" plaan
Saksa välisminister kavatseb revideerida riigi suhteid USA-ga
Moskva ja Berliin on valmis Ameerikale vastu astuma
Hiina meedia: sõda Ameerika Ühendriikidega – see kestab kaua, kuid selle saab võita