Soome president Sauli Niinistö

Uuring: Niinistö toetus NATO-le mõjutaks soomlasi

39
(Uuendatud 16:22 12.08.2018)
NATO-liikmesuse taotlemine sobiks 35 protsendile soomlastest, kui president Sauli Niinistö peaks seda Soome julgeolekule vajalikuks, on öeldud pühapäeval avaldatud arvamusuuringus.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Presidendi pooldaval seisukohal oleks suur mõju, sest varasemates NATO-küsitlustes on liikmesuse toetus olnud umbes 20 protsenti, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Niinistö: soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja mina olen soomlane >>

Rootsi Rahvapartei pooldajaist mõjutaks Niinistö NATO-meelsus allianssi kuulumist toetama 72 protsenti. Siniste pooldajate seas on vastav näitaja 64 ja Koonderakonna toetajate seas 62 protsenti. Põlissoomlaste poolehoidjaist mõjutaks Niinistö toetus NATO-le aga vaid 30 protsenti.

Küsitluse viis maakonnalehti ühendava Lännen Media tellimusel läbi uuringufirma Taloustutkimus. Küsitluses osales 1007 inimest ja selle veamarginaal oli kolm protsendipunkti.

Soome president ütles juunikuus intervjuus Briti väljaandele Financial Times, et soomlased ei toeta liitumist NATO-ga ja tema on soomlane, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Ta andis mõista, et suhetes Venemaaga tuleb jääda endale kindlaks ning olla konkreetne, samas ei tohi välistada vastastikust lugupidavat suhtlemist. Soome hoiab Venemaaga vana lugupidavat joont ja ei ärrita Venemaad NATO-ga.

Venemaa on Soomele oluline ekspordipartner ning on Soome jaoks tähtsuselt 5. ekspordimaa ja aastane eksport Soomest Venemaale moodustab üle 3 miljardi euro.

Soome on suutnud piirikoostööd Venemaaga sanktsioonide eest kaitsta >>

Seoses Venemaa sanktsioonidega otsib Soome võimalusi, kuidas pingeid leevendada. Soomel on õnnestunud tänu oma positsioonile kaitsta piirikoostöö projekte Venemaa Föderatsiooniga ning vältida sanktsioone ja piiranguid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

39
Tagid:
sõjaline, poliitika, uuring, ühiskond, julgeolek, EL, NATO, Sauli Niinistö, Soome, Euroopa