Aleksandr Turtšinov - Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär

Kiiev tahab käsitleda kaubavahetust Venemaaga kuriteona

33
(Uuendatud 19:00 01.08.2018)
Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksandr Turtšinov tegi ettepaneku kehtestada kriminaalvastutus majanduskoostöö eest Venemaaga. Majandusteadlane Pavel Nefidov teatas raadio Sputnikule, et niisugused "needmised" Ukrainas enam ei tööta.

TALLINN, 1. august — Sputnik. Aktsiaseltsi "Ukraina Raudtee" tütarettevõte sõlmis Venemaa Raudteede filiaaliga lepingu 96 aumärgi "Teeneline raudteelane" ostmiseks summas 181 900 grivnat (umbes 6,8 tuhat dollarit), kuid hiljem andis ettevõtte juhi kohusetäitja Jevgeni Kravtsov korralduse ostutehing peatada, edastas raadio Sputnik.

"Mulle tundub, et sellistes asjades peab olema mitte ainult moraalne, vaid ka kriminaalvastutus," ütles Turtšinov suheldes ajakirjanikega, mille kandis üle telekanal "112. Ukraina". Ta täpsustas, et räägib neist, kes "ostavad Venemaalt asju, mida saaks valmistada ka Ukrainas." 

Töö, mis seisneb "hirmutamises"

Majandusteadlane Pavel Nefidov avaldas arvamust, et sellised "sajatused" Ukrainas enam ei toimi. Tema arvates on Ukraina eliit jagunenud kaheks.

Ühed juhinduvad majanduslikust otstarbekusest ja püüavad Venemaaga partneritega äri ajada, teised aga teevad karme avaldusi, pööramata mistahes majanduslikele kaalutlustele tähelepanu. Spetsialist märkis, et kõiki majandussuhteid katki rebida pole võimalik, kuna paljudes valdkondades on riikide vastastikune sõltuvus väga suur.

Nefidov rõhutas, et hoolimata kõigist sajatustest, kisast ja ähvardustest, kaubakäive kasvab. Ta usub, et otstarbekus võtab võimust ja pikas perspektiivis peaks võitma terve mõistus.

"Aga see, et riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär teeb selliseid avaldusi — tal on ju selline töö – hirmutada," lisas ta raadio Sputnik eetris.

Ühtlasi tuletas ekspert meelde, et Ukraina majandus ei saa hakkama ilma paljude Venemaa toodeteta.

"Sellisteks on näiteks kütteelemendid tuumaelektrijaamadele, tuumaelektrijaamade hooldus, asjakohased kontaktid kosmosetööstuses — see programm areneb vaatamata kõigele, seda tehakse koostöös Kasahstaniga, ja palju muud," ütles Nefidov.

Kõik ekspordiks — Kiiev müüb viimasegi loodusvara >>

Viimastel aastatel on Kiiev ajanud Venemaal valmistatud toodangu asendamise poliitikat. Varem on föderaalne tolliteenistus märkinud, et Venemaa ja Ukraina vahelise väliskaubanduse käive oli 2018. aasta jaanuarist-maini 5,838 miljardit dollarit, mis aastaga kasvanud 28,7%.

33
Tagid:
seotus, kaubakäve, toll, sõltuvus, kaubandus, ajalugu, majandus, Ukraina Raudtee, Venemaa Raudteed, Pavel Nefidov, Aleksandr Turtšinov, Kiiev, Ukraina, Venemaa
Samal teemal
Ukrainalt nõuti Krimmis käinud välismaalaste rahulejätmist
Konfiskeerida Ukraina raha ja õõnestada dollarit: Moskva reageerib sanktsioonidele