Ülemraada saadikut tabas Ukraina geograafiaõpikut avades õudustunne, illustreeriv foto

Ülemraada saadikut tabas Ukraina geograafiaõpikut avades õudustunne

87
(Uuendatud 12:11 30.07.2018)
Ülemraada saadik Vadim Rabinovitš väitis, et tundis õudusjudinaid, kui nägi uut ukrainakeelset kaheksanda klassi geograafiaõpikut.

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. Sellest rääkis poliitik telekanali 112 Ukraina telesaates, vahendas RIA Novosti. Rabinovitš tõlgendas eeskätt irooniaga õpikus esitatud väiteid "Ukraina saavutustest kosmoses" ja "nisust, mida ukrainlased on eri riikidesse vedanud ja millest toitub kogu maailm", aga ka selle kohta, et "sakslased on slaviseerunud germaalnased".

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine >>

"Ma sattusin eile õhtul šokiseisundisse, kui lugesin läbi uue geograafiaõpiku. Teate, me ei püüa ehitada uut riiki mingite tegelike edusammude najal, vaid selle jampsi najal, mida me lastesse sisendama hakkame. Lihtsalt jama õpetame! Ja jampsimine asendab alailma reaalseid tegusid. Ma armastan meie ajalugu, meie geograafiat, aga niisugust jama ei tohi kirjutada," lausus parlamendisaadik.

Ukraina president Petro Porošenko NATO tippkohtumisel
© AP Photo / Geert Vanden Wijngaert

Sellegipoolest oli parlamendisaadik päri ühe kõva väitega sellest õpikust, kus öeldakse, et "ukrainlased on sajandite vältel loonud kõige meloodilisemaid laule ja mitte ühelgi teisel rahvusel ei ole kahtsada laulu, nagu on Ukrainal." Küll aga kahtles ta selles, et ukraina laulud on euroopalikule muusikale aluse rajanud.

Rahvasaadik tegi ühtlasi ettepaneku kirjutada õpikutesse sisse uus alternatiivne teooria.

"Teate mis, öelge siis, et Borispol on saanud nime Ukraina huvides NSV Liidu ja SRÜ lammutanud Boriss Jeltsini auks," ironiseeris ta.

Ukrainas avati noorte enesetaputerroristide kool >>

Ukraina uus geograafiaõpik on tekitanud ulatuslikku ühiskondlikku vastukaja nii Ukrainas kui ka Venemaal. Ühe esimesena juhtis õpikule tähelepanu ajakirjanik Andrei Mantšuk.

87
Tagid:
geograafiaõpik, õpik, poliitika, geograafia, iroonia, ajalugu, Ukraina Ülemraada, kool, Vadim Rabinovitš, Ukraina