Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja USA president Donald Trump

Trump rääkis armastusest USA ja Euroopa Liidu vahel

36
(Uuendatud 14:51 26.07.2018)
Euroopa Liidu ja USA Atlandi-ülene partnerlus peab jääma "globaalse stabiilsuse ankruks".

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. USA president Donald Trump rääkis oma Twitteri-kontol Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liidu soojadest suhetest, vahendas RIA Novosti.

​"Ausalt öeldes Euroopa Liit, kes on fotol esindatud (Euroopa Komisjoni presidendi – toim.) Jean-Claude Junckeri, ja USA, kes on siin esindatud teie alandliku teenri näol, armastavad teineteist!" kirjutas USA riigipea.

Enne seda olid Juncker ja Trump Washingtonis maha pidanud kohtumise liidu ja riigi uue koostööfaasi käivitamiseks – "tiheda sõpruse, tugevate kaubandussuhete faasina". Euroopa Liit ja USA jõudsid õige mitme kokkuleppeni, mille hulgas on töö tööstuskaupade osas tollide nullmäärani viimise suunas, LNG-gaasi USA-st Europasse importimise laienemise võimalused, sojaubade impordikoguste suurendamine.

"Me leppisime kokku alustada tihedat dialoogi standardite küsimuses, et hõlbustada kaubavahetust, vähendada bürokraatlikke takistusi, kahandada kulutusi," öeldakse Euroopa Komisjoni poolt levitatud avalduses.

Juncker märkis omakorda, et Euroopa Liidu ja USA Atlandi-ülene partnerlus peab jääma "globaalse stabiilsuse ankruks".

Tema meelest sai nimelt "tänu USA-le Euroopas rahu taastatud ning Atlandi-ülesed suhted on saanud ülemaailmse stabiilsuse ja õitsengu aluseks. Ja see on täna niisama hädavajalik, nagu see varem on olnud," märkis ta.

36
Tagid:
Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker, Donald Trump, EL, USA
Teema:
Kaubandussõda: USA kõigi ülejäänute vastu (102)