Valgevene lipp ja vapp

Valgevene pikendas riigis viisavabalt viibimise aega

189
(Uuendatud 19:22 25.07.2018)
Valgevenes pikendati riigis viisavaba viibimise aega välismaalaste jaoks viielt päevalt kolmekümne päevani.

ТАLLINN, 25. juuli — Sputnik. Välismaa kodanikud, kes saabuvad Minski lennujaama kaudu Valgevene Vabariiki, tohivad viibida riigis viisavabalt 30 päeva. Vastava määruse allkirjastas Valgevene president Aleksandr Lukašenka 24. juulil, teatab Valgevene riigipea ametlik veebileht. Varem piirdus viisavaba tähtaeg viie päevaga.

Dokumendis märgitakse, et viisavaba režiim ei laiene välismaalastele, kes saabuvad Valgevenesse lennureisidega Venemaalt, kuna nende suhtes piirikontrolli ei teostata.

Valgevene ajakirjanik jäeti Eestis Lennart Meri konverentsil akrediteeringust ilma >>

Määruses on täpsustatud, et viisavabaks sisenemiseks Valgevenesse peab välismaalastel kindlasti kaasas olema rahasumma, mis võrdub vähemalt kahe baasmääraga kohalviibimise iga päeva kohta või 50 baasmääraga kõigi 30 päeva kohta. Samuti peab välisriikide kodanikel olema vormistatud Valgevenes kehtiv kindlustuspoliis vähemalt 10 000 euro suurusele summale.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Nagu Sputnik Eesti varem on teatanud, jätkab Valgevene Vabariik aktiivselt oma poliitikat välisturistide endi juurde puhkama meelitamiseks. Varem pidid Eesti kodanikud ja mittekodanikud Valgevene külastamiseks viisa vormistama sõltumata sellest, kui kauaks nad tolle riigi territooriumil viibivad. 2017. aasta veebruaris aga jõustus Aleksandr Lukašenka käskkiri, mis lihtsustas 80 riigi kodanike riiki sisenemist.

Sellest ajast peale võisid Eesti kodanikud ja mittekodanikud viibida Valgevene territooriumil viis päeva viisavabalt tingimusel, et nad saabusid riiki Minski riikliku lennujaama kontrollpunkti kaudu.

Koos 2018. aasta algusega jõustus veel üks määrus, millega laiendati territooriumide loetelu välisriikide kodanikele (sealhulgas Eesti kodanikele ja mittekodanikele) reisimise eesmärgil ajutiseks kohalviibimiseks ja pikendati viisavaba kohalviibimise aega riigi teatud piirkondades 10 ööpäevani.

"Suwalki koridor" ja Euroopa julgeolek >>

Niisugune viisavabadus laienes ka Bresti linna ning Bresti oblasti Brestski, Žabinski, Kamenetski ja Pružanski rajoonile, Grodnenski oblasti Svislotški rajoonile, spetsiaalselt turistidele mõeldud Augustowi kanali pargile ning sellega külgnevale Grodnole ja Grodno rajooni territooriumile.

189
Tagid:
määrus, viisavabadus, reisija, turist, lennujaam, Aleksandr Lukašenka, välismaa, Minsk, Valgevene