Briti DJ Paul Oakenfold

"Venemaa MM oli fantastiline": Briti DJ jalgpallist ja meedia valedest

51
(Uuendatud 19:25 22.07.2018)
Populaarne briti DJ Paul Oakenfold oli üks neist enam kui kahest miljonist välismaa jalgpallisõbrast, kes käis Venemaal jalgpalli maailmameistrivõistlustel.

TALLINN, 22. juuli — Sputnik. Tuntud muusik, kes on teinud koostööd Madonnaga, U2-ga, Massive Attackiga, oli juba kontsertidega Moskvas ja Peterburis käinud, aga esimakordselt külastas ta ka teisi linnu, kus mängud toimusid. Oakenfold rääkis RIA Novostile, kuidas on välismaalaste suhtumine Venemaasse tänu MM-ile muutunud ja miks ta salvestas remiksi Viktor Tsoi laulust.

Te esitasite mitu DJ setti fännipidudel erinevates linnades ning käisite ka Inglismaa koondise mängu vaatamas. Moskvas olete te sagedane külaline, aga millised muljed on teil teistest linnadest, kus käisite esimest korda?

Suurbritannia jalgpallisõbrad Venemaal
© Sputnik / Владимир Астапкович

Üldmulje Venemaa eri linnade külastustest on fantastiline. Ma olen viibinud viiel MM-il, aga see osutus täiesti uskumatuks. Venelased on väga külalislahked ja sõbralikud. Mängud ise olid vapustavad. Kus iganes ma neid ei vaadanud, kõik oli kõige kõrgemal tasemel. Minu siiasõit ja Venemaal ringi reisimine – see kõik oli puhas nauding.

Millistes linnades teile kõige enam olla meeldis?

Nižni Novgorodis ja Samaras. Seal on nii palju kauneid kohti, mulle näidati paljut ja veetsin lõbusalt aega. Ja muidugi, kui jõuad Moskvasse ja näed nii palju inimesi kogu maailmast, kes armastavad jalgpalli, siis – see on uskumatu. Usun, et nad said reisist Venemaale suure rahulduse.

Maailmameistrivõistluste eel kutsusid briti meediakanalid inglise vutifänne üles Venemaale mitte sõitma. Kas see teid kuidagiviisi mõjutas?

Mulle see ei meeldinud. See on õudne, et briti meediakanalid Venemaast säärase pildi maalisid. See, kuidas nad käitusid, on lihtsalt lugupidamatu, liiatigi on see kõik vale. Mina veetsin siin kaks nädalat ja tean, et neis artiklites kirjutatu ei pea paika.

Kas see reis erines eelmistest? Kas panite tähele mingisuguseid muutusi?

Muidugi erines, tegu on ju maailmameistrivõistlustega. Ma panin tähele, et rohkem venelasi oli hakanud inglise keelt rääkima, tunda oli piduõhkkonda, kuna teie meeskond esines väga hästi, kõik olid õnnelikud, sest ega paljud venemaalased enne MM-i küll arvanud, et nende meeskond kõrge tulemuse ette näitab, aga nemad jõudsid ju peaaegu poolfinaali. Õige vähekene jäi penalti tõttu puudu, aga riigil oli sellegipoolest põhjust pidutseda.

Teie meeskond finaali välja ei jõudnud, aga te käisite mängu vaatamas. Millised muljed on? Kas pidasite pöialt võitjatele – Prantsusmaale?

See oli ulme! Mul on väga hea meel, et sain finaalis kohal olla. Ma ei pidanud pöialt ei Prantsusmaale ega Horvaatiale, minu jaoks olnuks see keeruline, ma olen ju Inglismaalt pärit. (Naerab.) Aga mäng oli hea — kuus väravat maailmameistrivõistluste finaalis ja ilma lisaajata. Suurepärane mäng.

Mida te aga inglaste esinemisest arvate?

Nad mängisid väga-väga hästi. Mitte keegi ei arvanud, et nad nii kaugele välja jõuavad, nagu ka venelased oma meeskonnalt midagi säärast ei oodanud.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Mis te arvate, kas MM muutis maailmas ettekujutust Venemaast?

Jaa, täiesti kindlalt. Maailm vaatas Venemaad ja nägi, et kõik oli suurepärane, nii mängud kui kaasnenud üritused. Tuttuued staadionid, ei mingit agressiivsust ega kuritegevust, uskumatult sõbralikud inimesed. Minu meelest oli see kõik imeline.

Te olete ainus lääne DJ, kes on salvestanud remiksi vene rokitähe Viktor Tsoi laulust "Muutust!" Mis teid selleks ajendas ja kas jätkate edaspidigi vene rokkmuusikaga tegelemist?

Viktor Tsoi originaalne heliteos meeldis mulle väga, seetõttu salvestasingi remiksi. Tahaksin tegelda ka teiste vene bändidega, aga ma ei tea veel, millistega.

Kas te ka vene kaasaegset elektronmuusikat kuulate?

Jaa, mulle meeldivad Swanky Tunes, DJ Paša Korejets ja veel üsna mitu vene diskorit.

51
Tagid:
libauudis, vale, intervjuu, jalgpall, Jalgpalli MM, Paul Oakenfold, Suurbritannia, Prantsusmaa, Venemaa
Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega