USA president Donald Trump

Trump rääkis Putini vastutusest sekkumise eest USA valimistesse

40
(Uuendatud 13:50 19.07.2018)
USA president Donald Trump teatas, et Vladimir Putinit võib pidada isiklikult vastutavaks Venemaa väidetava sekkumise eest Ameerika valimistesse.

TALLINN, 19. juuli — Sputnik. "Jah, sest ta on riigpea. See on sama, nagu mina pean end vastutavaks selle eest, mis minu riigis toimub," ütles ta intervjuus telekanalile CBS, vahendab RIA Novosti.

© Ruptly
Trump rääkis Putini vastutusest sekkumise eest USA valimistesse

Varem ütles Trump Helsingis toimunud ühisel pressikonverentsil Putiniga, et skandaalis Venemaa USA valimiste väidetavast mõjutamisest olid süüdi "mõlemad pooled", mis tekitas Ameerika Ühendriikides ägeda pahameeletormi.

Paanika USA-s: Trump reetis omad ja sai Putinilt mõjutusvahendi >>

Ameerika liider täpsustas, et ta ei näe tõendeid Venemaa sekkumise kohta valimistesse. Teisipäeval kinnitas Trump, et oli öelnud valesti ja et tegelikult oli ta tahtnud öelda vastupidist — Venemaa võis sekkuda.

Süüdistused Venemaa vastu

Uurimist väidetava Venemaa "sekkumise" kohta Ameerika valimistesse, samuti Trumpi väidetavate sidemete kohta Moskvaga, mida Valge Maja ja Kreml tagasi lükkavad, juhib eriprokurör Robert Mueller ja Kongressi mõlemad kojad. Samal ajal ei ole Venemaa mõjutustegevuse kohta avaldatud mingeid tõendeid, hoolimata asjaolust, et uurimine kestab juba rohkem kui aasta.

Putin tahab Washingtonilt kindlaid tõendeid >>

Moskva on korduvalt eitanud süüdistusi katsetes mõjutada valimisi erinevates riikides ja Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov on nimetanud neid "täiesti paljasõnalisteks". Lisaks on Putin teatanud, et see on Ameerika Ühendriikides sisemine konflikt ja väljendanud lootust uurimise lõpetamiseks ja riikidevaheliste suhete parendamiseks.

40
Tagid:
süüdistus, küberrünnak, sekkumine, presidendivalimised, Vladimir Putin, Donald Trump, Venemaa, USA