Marine Le Pen

Le Pen tegi ettepaneku Venemaa NATO-sse kutsuda

83
(Uuendatud 08:01 12.07.2018)
Parempoolse partei "Rahvusrinne" juht Marine Le Pen tegi ettepaneku anda NATO-le uus missioon, milleks on terrorismivastane võitlus ja kutsuda Venemaad alliansiga liituma.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik.  "Milline on NATO eesmärk pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist? See on tõsine küsimus. Kas me suudame liidule uue missiooni anda — võitluse radikaalse islami ja terrorismi vastu?" korratakse Le Peni sõnu Twitteris, vahendas RIA Novosti.

"Selle missiooni raames peab Venemaa NATO-ga liituma," lisas poliitik.

Kolmapäeval algas Brüsselis kahepäevane NATO tippkohtumine

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, on ainus kõrgetasemeline Euroliidu tegevpoliitik, kel jätkus julgust tunnistada, et klassikaline Euroopa väide "agressiivsest Venemaast, kes end ise tsiviliseeritud rahvusvahelisest kogukonnast isoleeris", on vale ja kahjulik, ei keegi muu kui Emanuel Macron. 

"Arvan, et viimase 20 aasta jooksul toime pandud viga, millest ma avalikult räägin, seisnes selles, et NATO ei täitnud omal ajal võetud kohustusi. See tekitas Venemaal põhjendatud hirmu. Me ei loonud usalduse keskkonda, mida Venemaal oli õigus oodata ja see süvendas kartusi," teatas Emmanuel Macron.

Macron tunnistas Venemaa kodanike ees USA süüd >>

Probleemi olemasolu tunnustamine, samuti oma rolli nägemine selle tekkimises, on esimene hea samm selle lahendamiseks. Vaatamata rituaalsetele avaldustele soovimatusest "USA-le selga pöörata", selgub nüüd, et NATOs on kaks vastuolulist seisukohta: Ameerika ja Prantsusmaa (Euroopa) oma.

83
Tagid:
NATO misssioon, NATO, Marine Le Pen, Euroopa Liit, NSV Liit, EL, Venemaa
Samal teemal
Mattis: NATO ei keeldu kunagi suhete parandamisest Venemaaga
Prantsusmaa Rahvusrinne partei muudab nime
"Prantsusmaa mäss Euroopa vastu": miks on Le Penil põhjust tähistamiseks