USA president Donald Trump ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg

Stoltenberg: Nord Stream 2 küsimus ei ole alliansi pädevuses

40
(Uuendatud 14:10 11.07.2018)
Trump noomis Saksamaad, et too "maksab Venemaale", aga ei kuluta raha riigikaitsele, ja viskas nalja, et tema ei meeldi kellelegi peale Stoltenbergi.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. USA president Donald Trump heitis Saksamaale ette, et too "maksab Venemaale miljardeid", aga USA peab samal ajal tegema kulutusi Saksamaa LV kaitsmisele, edastas RIA Novosti.

Tema sõnul tuleb NATO-l tingimata see olukord ära lahendada.

Töise hommikueine ajal alliansi peasekretäri Jens Stoltenbergiga enne alliansi tippkohtumise avamist Brüsselis kutsus Trump NATO-t üles leidma lahendus olukorrale, kus Saksamaa ehitab gaasijuhet ja "maksab Venemaale miljardeid", samas kui USA peab Saksamaad Venemaa eest kaitsma.

Tema meelest ei ole õiglane, et Ameerika Ühendriigid peavad säärases olukorras veel Saksamaad kaitsmagi.

Putini ja Trumpi läbirääkimised varjutavad NATO tippkohtumise, teatasid eksperdid>>

Nord Stream 2 küsimus ei kuulu alliansi pädevusse, vaid on riigi otsustada, väitis alliansi peasekretär Jens Stoltenberg.

"Liitlaste seas on Nord Stream 2 osas erimeelsusi, see on hästi teada," lausus ta lühikohtumises ajakirjanikele, märkides samas, et allianss pöörab küll tähelepanu energiajulgeoleku ja tarnete mitmekesistamise küsimustele.

Enne seda heitis USA president nalja, et NATO-s suhtub temasse sümpaatiaga üksnes Põhja-Atlandi alliansi peasekretär Jens Stoltenberg.

Kui Euroopa ei taha, aga USA ei suuda. Kas NATO saatus on küsimärgi all?>>

"Arvan, et Trump meeldib ainult peasekretärile. Tema on kahtlemata üksainus (selline), aga mina olen sellega rahul," ütles USA riigipea NATO peasekretäril kätt surudes. Trumpi lausutu vahendab tele-raadiokompanii RTL.

Alliansi tippkohtumine toimub 11.-12. juulil Brüsselis.

Tippkohtumisel osale ka peaminister Jüri Ratas koos välisminister Sven Mikseri, kaitseminister Jüri Luige ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terrasega.

40
Tagid:
Nord Stream 2, NATO, Jens Stoltenberg, Donald Trump, Brüssel
Teema:
Nord Stream 2 (80)