Teatavaks said Amesbury inimeste mürgitamise üksikasjad

Teatavaks said Amesbury inimeste mürgitamise üksikasjad

65
(Uuendatud 13:32 09.07.2018)
Suurbritannias Amesbury väikelinnas kannatada saanute sõber Craig Pattenden kõneles RIA Novostile asetleidnu üksikasjadest.

TALLINN, 9. juuli — Sputnik. "Viimati nägin ma kannatanuid reede õhtul bussis, mis siirdus Salisburyst Amesburysse. Ma olin üks viimaseid, kes neid enne vahejuhtumit nägi. Nad nägid head välja, Charlie paistis olevat pisut napsine, aga ta oli pidevalt mingi aine mõju all. Ta tarvitas tihtilugu heroiini ja kokaiini. Kõik mürgistuse tunnused ilmnesid aga laupäeval," edastas RIA Novosti Pattendeni sõnu.

Suurbritannias suri närvimürgi tõttu haiglas viibinud naine >>

Kannatanute sõbra sõnul sai esimesena mürgistuse 44-aastane Sturgess. "Tal olid krambid ja tal voolas vahtu suust. Charlie üritas teda teadvusele tuua, tegi talle elustamiseks südamemassaažiga kunstlikku hingamist ja tulemusena sai ise mürgistuse," sõnas Pattenden.

"Mõlemal tuli suust vahtu välja ja pupillid olid niivõrd ahenenud, et neid polnud peaaegu nähagi. Nad laususid seosetuid asju. Seda rääkis mulle mu sõber Sam, kes neid tol päeval nägi," lisas usutletav.

Pattendeni meelest polnud mürgitamisel mingisugust seost narkootikumidega. Ta oletab, et mürgistuse allikaks võis osutuda mõni sigaretikoni, mille Dawn maast üles noppis.

"Nad mürgitati kindlalt närvigaasiga. Ma arvan, et mürgistuse allikaks oli miski, mille Dawn tänavalt üles korjas – kas sigaretikoni või mingi ampull," ütles paari sõber.

Vahejuhtum Amesburys

4. juuli hommikul teatas Suurbritannia politsei "tõsisest vahejuhtumist" Amesburys. Kannatada said kaks kohalikku elanikku – 44-aastane naine ja 45-aastane mees.

Pühapäeva õhtul teatas Scotland Yard, et Dawn Sturgess suri Salisbury maakonnahaiglas. Charlie Rowley on jätkuvalt kriitilises seisundis.

London: Amesbury intsidendi näol ei olnud tegu Vene rünnakuga >>

Scotland Yardist kinnitatakse, et kannatanud on mürgitatud sama ainega, mida manustati ka Suurbritannia luures töötanud GRU erupolkovnik Sergei Skripalile ja tema tütrele Juliale. London süüdistab Skripalide mürgitamises Venemaad, Moskva eitab seda kategooriliselt.

65
Tagid:
Novitšok, närvigaas, mürgistus, haigla, politsei, Dawn Sturgess, Charlie Rowley, Craig Pattenden, Sergei Skripal, Amesbury, Salisbury, Suurbritannia
Teema:
"Inglanna õiendab häda" (136)