LAV, illustreeriv foto

Mõnikümmend buuri peret kolivad Lõuna-Aafrikast Venemaale

115
(Uuendatud 12:43 07.07.2018)
Umbes 15 tuhat buuri andsid allkirja, et nad on otsustanud elama asuma Venemaale

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Paarkümmend buuri perekonda tahavad kolida Lõuna-Aafrika Vabariigist Venemaale, rääkis agentuurile RIA Novosti inimõiguste ombudsmani abi Stavropolis Vladimir Polubojarenko.

"Praegu arutatakse, et Stavropoli kraisse tulevad mõne kuu pärast esimesed 30-50 perekonda. Need, kes esialgu veel üle kolida ei kavatse, on valmis Stavropoli majandusse investeerima," ütles Polubojarenko.

Inimõiguste aktivist märkis, et buurid nägid, kuidas Stavropoli krai võttis vastu pagulaste perekonna Saksamaalt ja tundsid asja vastu huvi.

"Aasta otsa pidasime kirjavahetust. Lõuna-Aafrika Vabariigis muutuvad buuride elutingimused järjest väljakannatamatumaks. Umbes 15 tuhat buuri andsid allkirja, et nad on otsustanud elama asuma Venemaale," rääkis agentuuri vestluskaaslane.

Inimõiguslase sõnul on Venemaa buuride arvates ainus riik, millel on tulevikku, kus on säilinud perekondlikud väärtused ja peetakse kinni kristliku eetika ja moraali põhimõtetest.

"Lõuna-Venemaa on neile üsnagi vastuvõetav. Kolm tuhat inimest läksid Austraaliasse, Uus-Meremaale ja teistesse riikidesse. Viimaste teadete kohaselt ilmutas ka Ungari initsiatiivi buuride vastuvõtmiseks," lisas Polubojarenko.

Ta rääkis, et buuride külaskäik ei olnud ametlik visiit, vaid tutvumisreis.

"Nad rääkisid, et neil pole vaja raha ega toetust, nad tahavad vaid, et Venemaa nad vastu võtaks ja annaks neile ajutised elamisload, võimaluse seaduse alusel kodakondsuse saada ja maad rentida. Nagu nad ütlevad, toob iga pere uuel kohal elamise sisseseadmiseks kaasa vähemalt pool miljonit dollarit. Nad on enda sõnal jõukad inimesed ja raha neil on. Lisaks koostatakse nimekirju ja kolivad ainult täispered, ei mingeid vallalisi naisi ega mehi," ütles agentuuri vestluskaaslane.

Buurid on maarahvas — hollandi, prantsuse ja saksa kolonistide Lõuna-Aafrika päritolu järeltulijad. Enne apartheidirežiimi langemist 1990. aastate alguses olid nad privilegeeritud rahvaosa.

115
Tagid:
buurid, Stavropol, LAV, Venemaa