Ukraina sõjaväelased Lvovi oblastis

Ei jõudnud lahkuda - teeni kodumaad: Ukraina värbab uut armeed

64
(Uuendatud 09:07 28.06.2018)
Ukrainas leidub veel mobiliseerimata kodanikke. Seda ülejääki tuleb kohe vähendada, leiab riigi julgeolekunõukogu sekretär Aleksandr Turtšinov teatades, et sõjavägi vajab veel pool miljonit inimest.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Ukraina on juba aastaid elanud sõjamõtetega – valmistudes vaenlasele vastulööki andma, nähes kõikjal tema viirastusi, mobiliseerides elanikkonda, nõudes relvi, vahendas RIA Novosti.

Kui kuulutatav sõnum pikka aega ei muutu, muutub üldsuse tähelepanu köitmine üha raskemaks, seega esinevad aeg-ajalt valjuhäälsete motiveerivate avaldustega erinevad kõnemehed. 

Ukraina Riikliku julgeoleku- ja kaitsesekretäri Aleksandr Turtšinovi uusimaks ideeks on "muuta iga linn ligipääsmatuks kindluseks". Lisades, et selleks on vaja veel 500 tuhat inimest sõjaväkke võtta — ja siis saab Ukraina end iga agressori eest kaitsta.

On ilmne, et hetkel ei suuda seda teha ei palgalised rahvuspataljonid, ei regulaararmee ega ideoloogilised Terrorivastases võitlused (mis nimetati hiljuti ümber Ühendjõudude operatsiooniks) osalenud. Sõjategevuse põhiraskus tuleb oma õlgadele võtta neil, kes tervislikel põhjustel teenistusse ei kõlvanud või kes riigist lahkuda ei jõudnud.

Esiteks on tegu väga küsitava jõuga, teiseks ei ole see kuigi suurearvuline: ametliku statistika järgi on elanikkonna arv kiiresti kahanemas – surmade arv ületab sünde ja kõik, kes saavad, sõidavad teistesse riikidesse tööle.

Nad ei suutnud lahkuda — see tähendab, et nad ei pääse sõjaväeteenistusest. Ilmselt saab neid värvata vaid sunniviisiliselt, sest ideoloogilised põhjendused haihtuvad päev-päevalt tõendite puudumise tõttu — Venemaa ei ründa, elu ei parane, valitsus ei häbene ikka veel korruptsiooni. Kaitsta pole üldiselt ju mitte midagi.

Pataljonid tahavad rihma: allumatus Ukraina relvajõududes >>

Kuid mis parata. Kui nad ei otsusta praegustele ametivõimudele vastu hakata, võtavad kätte relvad, asuvad linna sissepääsuteedele ja hakkavad kõigilt sisenejailt passe nõudma, ning kui on tegu Vene passiga või aktsent kõlab venepärasena, siis lastakse isik kohapeal maha. Ukraina soovib ilmselt elada sõjaaja seaduste järgi. Rahumeelne riik ei vaja elanikkonna jäänustest moodustatud lisaarmeed.

64
Tagid:
mobilisatsioon, sõjaväeteenistus, Ühendjõudude operatsioon, armee, Aleksandr Turtšinov, Kiiev, Ukraina, Venemaa
Samal teemal
Raadas räägiti Ukrainat "eesootavast katastroofist"
Läänelikud reformid halvavad Ukraina relvajõud