Briti politsei pidas kinni terrorismis kahtlustatud Soome kodaniku, illustreeriv foto

Soome kodanik peeti Londonis kinni kahtlustatuna terrorismis

20
(Uuendatud 14:31 14.06.2018)
Suurbritannia pidas Londonis kinni Soome kodaniku, keda kahtlustatakse terrorirünnaku kavandamises.

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Londoni politsei teatel on tegu 29-aastase meesterahvaga. Pressiteate kohaselt peeti mees kinni pühapäeva hilisõhtul Heathrow' lennujaamas, kuid ta oli minemas järgmisele lennukile, vahendas ERR viitega Yle-le ja ajalehele Helsingin Sanomat.

Esmaspäeval võeti mees ametlikult vahi alla ning teda hoitakse Londoni lõunaosa politseijaoskonna kinnipidamisasutuses. Briti politsei kinnitusel ei ole kinnipidamine seotud mingi teoga lennujaama territooriumil.

Tegemist on viimastel aastatel juba kolmanda juhtumiga, kui Soome kodanik Suurbritannias terrorismi puudutavate seaduste alusel kinni peetakse.

Klandorf: Eesti peab terrorismiks valmis olema

Veokirünnak New Yorgis, noarünnak Soomes — need tulevad meieni, Eesti peab valmis olema nii terrorismiks kui ka muuks vägivallaks, mis maailmas toimub, hoiatas abilinnapea Kalle Klandorf sügisel.

Bin Laden on tagasi: kes pretendeerib maailma esiterroristiks >>

"Täna tööle sõites kuulsin autorünnakust, mis juhtus New Yorgis," rääkis Klandorf linnavalitsuse pressikonverentsil ja meenutas Soomes Turu linnas toimunud pussitamist, kus hukkus kaks ja viga sai kaheksa inimest.

"Me peame olema valmis. Koolitulistamine juba on meieni jõudnud," lisas Klandorf ja lubas, et Tallinn teeb oma võimekuse piires kõike, et ohutuse taset tõsta.

Vanalinn saab kaitsetõkked kaubikurünnakute vastu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kaitsepolitseiamet märgib oma avalikustatud aastaraamatus, et alates Süüria konflikti puhkemisest on Eestit korduvalt kasutatud ka transiitriigina välisvõitlejate siirdumiseks konfliktipiirkonda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti tänavu aprillis.

"Tuhandete kilomeetrite kaugusel toimuvad sündmused avaldavad mõju meile ja me liitlastele Euroopas. Julgeoleku läbipõimumisest annab muu hulgas aimu fakt, et Eestit on alates Süüria konflikti puhkemisest korduvalt kasutatud transiitriigina välisvõitlejate siirdumiseks konfliktipiirkonda," seisab aastaraamatus.

Prantsusmaal tuvastati 416 Islamiriigi* rahastajat >>

Islamisõdalaste ülesanne seisneb selles, et tappa võimalikult palju inimesi sellises kohas, kus terroriakt pälvib kõige enamal määral meedia tähelepanu. Sellest vaatenurgast lähtuvalt jäävad sõdalaste jaoks muidugi eelistatumaiks sihtmärkideks EL-i kõige suuremad ja tegusamad riigid — Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia, Holland ja Suurbritannia, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

20
Tagid:
kinnipidamine, kahtlustatav, terrorism, Heathrow' lennujaam, politsei, London, Soome, Suurbritannia