Rootsi andis nõusoleku Nord Stream 2 ehitamiseks oma vetes

Rootsi andis nõusoleku Nord Stream 2 ehitamiseks oma vetes

49
(Uuendatud 11:33 08.06.2018)
Rootsi valitsus kiitis heaks Nord Stream 2 AG eelmise aasta aprillis esitatud taotluse Nord Stream 2 ehitamiseks.

TALLINN, 8. juuni — Sputnik. Sellest teatas Rootsi tööstuse- ja innovatsiooniminister Mikael Damberg spetsiaalsel pressikonverentsil, edastas RIA Novosti.

Jutt käib Läänemere põhjaosas kulgevast Venemaa gaasijuhtmest, mis läbib Rootsi territoriaalvett. Nord Stream 2-st teatati, et ettevalmistused ehitustöödeks algavad lähikuudel.

Soome andis Nord Stream 2-le kogu vajamineva lubade komplekti >>

Rootsi on kolmas riik, kes on andnud loa gaasijuhtme rajamiseks oma territooriumil. Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et käesoleva aasta alguses andsid Saksamaa võimud loa ehitada gaasijuhe Saksamaa territoriaalvetesse. Seejärel anti luba ehitustöödeks Saksamaa majandusvööndis Läänemerel.

Saksamaa kantsler Angela Merkel teatas pärast kõnelusi Poola peaminister Mateusz Morawiecki"ga käesoleva aasta veebruaris, et Saksamaa arvates on gaasijuhe Nord Stream 2 majandusprojekt, mis ei kujuta endast ohtu.

Saksamaa astus Nord Stream 2 kaitseks välja >>

Saksamaa järel nõustus aprilli alguses gaasijuhtme ehitamisega oma majandusvööndis ka Soome. Nord Stream 2 AG projekti ettevõtja ootab luba gaasijuhtme ehitamiseks veel Venemaalt ja Taanilt.

Kõik kulgeb vastavalt plaanile

Euroopa huvi projekti vastu ei kao. Nagu ütles eelmise aasta tulemuste põhjal Gazpromi juhatuse esimees Aleksei Miller, täitsid kõik Euroopa partnerid — Shell, OMV, Engie, Uniper ja Wintershall — oma 2017. aastaks ettenähtud kohustused Nord Stream 2 projekti rahastamise osas. Tema sõnul kulgevad ettevalmistused gaasijuhtme Nord Stream 2 ehituse alustamiseks "kooskõlas range ajagraafikuga".

Berliinis vastati USA ähvardusele kehtestada sanktsioonid Nord Stream 2 vastu >>

 Eelmise aasta detsembri alguses teatas Gazprom, et ehitustöödeks vajalike materjalide, seadmete ja teenuste tarnelepingud on kooskõlastatud ja "ettevalmistused gaasijuhtme ehituse alustamiseks on täies hoos". Projekti kogumaksumus on 9,5 miljardit eurot.

49
Tagid:
gaas, majandus, ehitus, nõusolek, gaasijuhe, Nord Stream 2, Angela Merkel, Mikael Damberg, Soome, Taani, Saksamaa, Rootsi, Venemaa
Teema:
Nord Stream 2 (94)