Riigiduumasse jõudis seaduseelnõu USA sanktsioone järgivate venemaalaste karistamise kohta

Duumasse esitati eelnõu USA sanktsioone täitvate venemaalaste karistamiseks

44
(Uuendatud 14:55 14.05.2018)
Riigiduumasse jõudis seaduseelnõu kriminaalvastutusest lääneriikide sanktsioonide järgimise eest Venemaal, ilmneb parlamendi alamkoja elektroonilisest andmebaasist.

TALLINN, 14. mai — Sputnik. Eelnõu näeb ette karistuse kuni nelja-aastase vabadusekaotuse näol või sama tähtajaga kohustuslikud üldkasulikud tööd või kuni 600 000 rublase rahatrahvi, edastas RIA Novosti.

Venemaalasi, kes piirangumeetmete rakendamisele kaasa aitavad, pannakse ette karistada kuni kolmeaastase vangistusega või kuni 500 000 rubla suuruse rahatrahviga.

"Venemaa vallutab meie turud": Lääne sanktsioonide mõjust >>

Algatuse autoriteks on Föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko, Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin, parlamendifraktsioonide juhid, Venemaa Föderatsiooni Kommunistlikku Parteid esindav esimene asespiiker Ivan Melnikov, Ühtset Venemaad esindav esimene asespiiker Aleksandr Žukov ja Ühtse Venemaa fraktsiooni esimene asespiiker Andrei Issajev.

Riigiduuma plaanib eelnõu esimest lugemist 17. mail, teist lugemist 22. mail ja kolmandat 24. kuupäeval ning Föderatsiooninõukogus 30. mail.

Alamkojas nenditi, et seda seadust asutakse rakendama kodanike puhul, juriidiliste isikute osas aga esitatakse eraldi seaduseelnõu haldusvastutuse kohta.

Vastusanktsioonid

Riigiduuma menetluses on ka seaduseelnõu vastusanktsioonidest USA ja teiste riikide sanktsioonidele, dokumendi on esitanud spiiker ja fraktsioonide juhid.

See sätestab valitsuse õiguse kehtestada presidendi otsuse kohaselt terve hulk vastumeetmeid. Nende seas on sisseveokeeld või piirangud teatud toodete sisseveole ja teatud valdkondades koostöö peatamine.

Saksamaa palub USA-lt vabastust Venemaa-vastastest sanktsioonidest >>

Hiljem on seaduseelnõusse lülitatud seadusemuudatus nende majandusharude, konkreetsete ettevõtete ja monolinnade toetamiseks, kes on sanktsioonide ja Venemaa vastusanktsioonide tõttu kannatanud. Dokumendi menetlus on plaanis 15. mail.

44
Tagid:
seaduseeelnõu, kriminaalvastutus, karistus, majandus, sanktsioonid, Riigiduuma, Vjatšeslav Volodin, Valentina Matvijenko, USA, Euroopa, Venemaa