NATO lipp

Ameerika kindral usub, et Venemaa mõistab vaid toorest jõudu

78
(Uuendatud 12:34 13.05.2018)
Ameerika kindral: "Venemaa on suurepärane riik, tal on kuulsusrikas ajalugu ja tore rahvas, kuid nad austavad ainult jõudu."

TALLINN, 12. mai — Sputnik. NATO peab demonstreerima vastasseisus Venemaaga ühtsust, sest ta "mõistab ainult toorest jõudu", ütles USA Euroopa vägede endine ülem, kindralleitnant Ben Hodges, edasta RIA Novosti.

"Venemaa on suurepärane riik, tal on kuulsusrikas ajalugu ja tore rahvas, kuid nad austavad ainult jõudu. Kui meie allianss ei näita üles ühtsust ja otsustavust, siis sellega me ainult õhutaksime tema agressiivsust," ütles Hodges intervjuus Poola telekanalile TVN24.

Kindrali sõnul on Moskva eesmärk kahjustada Euroopa Liidu ja NATO toimimise põhimõtteid ning veenda selle liikmeid organisatsiooni suutmatuses neid kaitsta.

Heidutamine ja läbirääkimised ühel ajal>>

"See tähendab, et meil on tegemist hübriidsõja, desinformatsiooni, tuumaohu ja küberrünnakutega," ütles Hodges. Kindral lisas, et Venemaa peab oma kohustuseks kaitsta oma välismaal elavaid kodanikke, mis võib põhjustada Venemaa vägede kiire sissetungi Balti riikidesse või Poola.

"Kuidas me saaksime takistada Venemaad seda suurt viga tegemast? Allianss püüab oma reageerimiskiirust suurendada. Poola moderniseerimine suurendab meie võimekust. Me peame näitama Venemaale, et me oleme võimelised liikuma kiiresti või siis vähemalt sama kiiresti kui nemad. Hiljem saame me kujundada nendega samasugused suhted nagu meil külma sõja ajal olid," ütles kindral.

"Venemaa heidutamine"

Aprilli lõpus toimus Brüsselis NATO riikide välisministrite kohtumine, mille osalised kinnitasid, et nad jätkavad heidutuspoliitikat Venemaa suhtes. NATO peasekretär Jens Stoltenberg märkis, et organisatsiooni võime kiiresti reageerida uutele tõusetuvatele probleemidele, nagu näiteks "Skripalide juhtum", on väga oluline.

Samas, Moskva on korduvalt kinnitanud, et tal ei ole mingit pistmist Briti luure heaks töötanud endise GRU ohvitseri Sergei Skripali ja tema tütar Julia mürgitamisega. Venemaa on korduvalt väljendanud valmisolekut teha alliansiga koostööd ja pidada dialoogi Venemaa-NATO Nõukogu raames. Välisministeeriumi allikas märkis, et Venemaa esindajate arvu vähendamine alliansi juures vähendab oluliselt sellise dialoogi algatamise võimalusi.

78
Tagid:
NATO, USA, Venemaa