Аssad vastas teda loomaks nimetanud Trumpile

Аssad vastas teda loomaks nimetanud Trumpile

97
Süüria president Bashar al-Assad kahtleb, kas tema kohtumine Donald Trumpiga on lähiajal võimalik.

TALLINN, 12. mai — Sputnik. Igal kohtumisel peab olema tulemus, kuid pole teada, mida võib saavutada niisuguse ettearvamatu poliitikuga nagu Trump, lisas Süüria riigipea, edastab RIA Novosti.

Veel üheks põhjuseks on see, et Damaskuses ei usuta, et Trump kontrollib USA-d.

"Me leiame, et pigem kontrollib reaalne riik iga USA presidenti. Nii on USA-s alati olnud, või on vähemalt viimased 40 aastat – Nixoni aegadest peale, võib-olla ka varem, aga nüüd üha intensiivsemalt ning kõige ägedamal juhul Trumpi puhul," täpsustas Assad.

Vastates USA presidendile, kes nimetas teda "elajas Assadiks", küsis Süüria Araabia Vaariigi juht, kas see retoorika vastab ameerikalikule kultuurile. "Ma ei arva, et maailmas on olemas ühiskond, kel ongi kasutuses sedasorti keel," ütles ta.

Olukord Süürias pärast USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa rünnakut>>

Assad lisas, et suhtub säärastesse ütlustesse nagu poliitik – talle isiklikult need ei mõju. "Tähtis on see, kuidas miski mõjutab minu riiki, sõda, terroriste ja õhkkonda, milles me elame," lausus ta kokkuvõtteks.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt>>

Aprillis kirjutas Trump Twitteris, et "president Putin, Venemaa ja Iraan vastutavad toetuse eest elajas Assadile". Kremlis nimetati niisuguseid ütlusi Süüria seadusliku presidendi kohta "solvavateks ja sobimatuteks".

97
Tagid:
Donald Trump, Bashar al-Assad, Süüria, USA