Saksa Eurofighter Typhoon hävitajad Ämari lennubaasil

Bundeswehri piloodid lahkuvad, sest ei taha Venemaaga sõdida

366
(Uuendatud 18:05 05.05.2018)
Viimase paari nädala jooksul oli seitse Bundeswehri Eurofighteri pilooti teenistusest lahkunud. Põhjused on teadmata, kuid meedia andmetel Saksa piloodid "lihtsalt ei taha enam sõdida" ega "NATO Venemaa-vastases sõjalises kampaanias" osaleda.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Saksamaa õhujõududes on 120 Eurofighter hävituslennukite pilooti, kuid nende read hõrenevad: Saksa õhujõudude ametliku esindaja sõnul on viimastel nädalatel seitse neist teenistusest lahkunud, teatas Ino.tv, väljaandele Contra Magazin viidates.

Need lahkumised on "kahetsusväärsed", kuid ei mõjuta õhujõudude lahinguvõimekust, leiab ametnik. Saksa Õhujõududes on 140 Eurofighter hävitajat ja kõik nad on rivis.

Hiljuti heitis Saksamaa riigikontroll Bundeswehr'ile ette pilootide koolitamiseks eraldatud vahendite raiskamist ja need summad polnud väikesed. Keskmiselt kulub ühe piloodi väljaõppeks umbes viis miljonit eurot. Konkreetseid põhjusi, miks piloodid lahkusid, ei avalikustatud.

"Ilmselt nad lihtsalt ei taha enam sõdida ega osaleda NATO praeguse Venemaa-vastases sõjalises kampaanias ettevalmistamises, mille käigus tuleks sakslastel "rindele minna", resümeerib meedia.

Balti riikide õhuturbe ja Venemaa lennukite tuvastuslendudega tegelevate NATO hävitajate väljalendude arv suureneb pidevalt ja see on pilootidele pidev stressiallikas, lisaks sunnib allianss piloote osalema pikaajalistes operatsioonides.

NATO võib oma peatähelepanu Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnalt üle kanda ISISele, mis viiks alliansi kontrolli nõrgenemisele Ida- ja Kesk-Euroopa õhuruumis.

Saksa väljaanne DPA rõhutab, et praegu peab NATO Balti riikide ja Poola õhuruumi turvamist vähem oluliseks kui võitlust ISISE terroristidega.

Saksamaa pilootide lahkumise taustal kirjutasid Saksamaa ja Prantsusmaa 25. aprillil Berliini lennundusnäitusel ILA alla kokkuleppele uue põlvkonna Eurohävitaja ühise väljaarendamise kohta. See lennumasin peaks 2040. aastaks välja vahetama vananenud Eurofighter Typhoonid ja Rafale'd.

366
Tagid:
Eurofighter Typhoon, NATO, piloot, Saksamaa, Balti riigid