Pavlo Klimkin kavatseb ette võtta samme Venemaal elavate Ukraina kodanike naasmiseks, illustreeriv foto

Kuidas ukrainlasi Venemaalt tagasi tuua - tasuta nõuanne Klimkinile

58
(Uuendatud 15:04 28.04.2018)
Ukraina välisminister kurdab, et praegu töötab iga kaheteistkümnes ukrainlane Venemaal. Mis see olgu! Pärast Klimkini visiiti tema ookeanitaguste sõprade juurde võib ukrainlastest võõrtööliste arv vägagi märgatavalt muutuda. Loomulikult suurenemise suunas.

Vladimir Filippov, raadio Sputnik

Ukraina välisminister Pavlo Klimkin teatas, et kavatseb ette võtta samme Venemaal elavate Ukraina kodanike naasmiseks. Minister kurtis: "Venemaa peab meie vastu sõda, aga sellegipoolest elab kolm miljonit ukrainlast Venemaal. Seega peaaegu iga kaheteistkümnes ukrainlase on praegu Venemaal."

Valest kohast nokivad! No tuleb lõpuks ometigi igasugused fantaasiad ja arrogantsus sinnapaika jätta ja ausalt tunnistada, et klimkinid, porošenkod ja avakovid ei sõdi mitte Venemaaga, vaid iseendaga ja samaaegselt ka oma rahvaga.

Sellel rahval on siiski rohkem tervet mõistust. Nad sõidavad tööle sinna, kus neil on mugav elada. Võimude jaoks aga on mugav ilmselt ainult Kiievi kabinettides.

Edasi minna ei anna – seal on hirmutav tühjus ning võib minna veel hullemaks, juhul kui võimud ookeanitaguste sõprade nõuandel gaasi hinda veelgi tõstavad. Ja mitte ainult. Praegu on muidugi kevad. Edasi tuleb suvi. Aga seejärel tuleb tingimata talv. Ja teate, milliseks osutub Kiievi võimudele selle gaasihinna tõstmise tagajärg?

"Kasige koju!" — kuidas Ukraina töölisi Euroopas vastu võetakse >>

Juhul kui Venemaal hakkab töötama iga kümnes, aga mitte iga kaheteistkümnes ukrainlane. Ka protestivaid inimesi jääb justkui vähemaks, ja on, mille eest taas kord Moskvat sõimata. Ja ega raha, mida võõrtöölised Ukrainasse oma peredele saadavad, ka mööda külgi maha jookse. Ning Klimkin ja teised saavad hiljem rehkendada: elu on läinud paremaks, elu on läinud lõbusamaks…

Aga mina tean, kuidas iga kaheteistkümnenda Venemaale ära läinud Ukraina kodaniku probleem lahendada. Kõik on väga lihtne. Tšernobõli tsoonis tuleb luua California omaga samalaadne Silicon Valley. Seda enam, et nagu Kiievi võimud kinnitavad, selles piirkonnas ammu enam mingit kiirgustausta ei ole. Nii et territoorium on perspektiivikas.

Kreštšatik tuleb muuta Ukraina Wall Streetiks, Žmerõnkast teha Las Vegas ning Gruševskõi tänaval hakata lõpuks ometi põlevkivigaasi tootma. Kontsernid Boeing ja Lockheed Martin toovad USA eelseisvat langust silmas pidades otsemaid oma tootmise üle Ukrainasse peakorteriga Konotopis. Nende järel voolavad tühermaale JPMorgan, General Electric, ExxonMobil. Ning lõpuks ka Saksamaa hiiglased. Või kus neilgi siis pääsu?…

Aga kes hakkab tohutuid summasid Ukraina ulatuslike projektiarenduste eest kinni maksma, küsite teie. Selles pole küsimust! Sellele on juba valmis vastus ühes tuntud raamatus:

"Kes meil siis sellist hullumeelset raha maksma hakkab? Vasjukilased…

"Mis vasjukilased! Vasjukilased raha maksma ei hakka. Nemad hakkavad seda tee-ni-ma!"

Poola tõrjub Ukraina migrante >>

… "Ärge muretsega," ütles Ostap, "minu projekt garanteerib teie linnale ennekuulmatu tootmisjõudude õitsengu… Eluasemekriisi kitsikuses Moskva elanikud tormavad rüsinal teie imetabasesse linna. Pealinn kolib automaatselt Vasjukisse. Siia kolib üle valitsus. Vasjuki nimetataks ümber New Yorgiks, Moskva aga Vana-Vasjukiks. Leningradlased ja harkovlased kiristavad hambaid, aga ei saa midagi parata. Uus-Moskva kujuneb kõige elegantsemaks Euroopa ning peagi ka kogu maailma keskuseks.

Tööandja Ukraina võõrtöölistest: ei iialgi enam, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Куденко

"Kogu maailma!!!" oigasid hämmingus vasjukilased.

"Jaa! Ning lõpuks ka universumi…"

Aga kes, küsite teie, tasub Ukraina võlad IMF-ile? Aga see, kes tellis Maidani muusika – vanad head ookeanitagused sõbrad…

Miks ukrainlased kuuluvad EL-is teise, afgaanid aga esimesse sorti >>

Muide, midagi nägin ma unes taevalikest suhkrukringlitest!.. Ent Ukraina sotsiaalpoliitika ministri esimene asetäitja Olga Krentovskaja teatas ju avalikult: ukrainlaste arv, kes on sunnitud välismaale tööle minema, kasvab lähiaastatel valitsuse suutmatuse pärast riigi majanduskasvu tagada. Mis siis välja tuleb? Venemaal võib peagi elada iga kaheksas?…

Vaat sedaviisi. Nagu alati: magus uni katkestati kõige põnevama koha pealt!

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

58
Tagid:
ukrainlased, töö, ühiskond, majandus, Välisministeerium, Pavlo Klimkin, Ukraina, Venemaa
Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud, illustreeriv foto

Forbes: USA sanktsioonid Nord Stream 2 vastu on lootusetult hilinenud

(Uuendatud 10:27 31.12.2019)
USA finantsväljaande Forbes analüütikud leiavad, et Washingtoni sanktsioonid Nord Stream 2 vastu ei suuda enam torujuhtme ehitamist takistada.

TALLINN, 31. dets — Sputnik. USA kongress hilines terve aasta võrra Vene-Saksa torujuhet Nord Stream 2 piiravate meetmete vastuvõtmisega, teatati Ameerika finants- ja analüütilises väljaandes Forbes.

"Need sanktsioonid on liiga nõrgad ja liiga hilinenud. Need ei meeldi isegi Venemaa vastastele," ütles väljaande analüütik Kenneth Rapoza.

Lisaks märkis Forbes, et selleks ajaks, kui Ukraina gaasitransiidiriigina energiaturule naaseb, kaotab USA ühe peamise argumendi Venemaa gaasi impordi vastu. See muudab Washingtoni vedelgaasi tarnete edendamise Euroopas märkimisväärselt keerukamaks.

"Nord Stream2 projekt on alati Ukraina jaoks kõrvakiiluks olnud," lõpetas Ameerika väljaanne.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et USA Riigidepartemang andis võimaluse Nord Stream 2 valmis ehitada.

Ettevõtted, kes tegelevad gaasijuhtme Nord Stream 2 ehitamisega, ei satu Ameerika sanktsioonide alla, kui nad peatavad töö enne 20. jaanuari 2020, järelikult tekkis neil võimalus järelejäänud aja jooksul torude paigaldamine merealusel lõigul lõpule viia.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Projekt Nord Stream

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks:

Tagid:
sanktsioonid, poliitika, majandus, gaas, Nord Stream 2
Teema:
Nord Stream 2
Samal teemal
Nord Stream 2
Машинный блок атомной станции

Venemaa ja Türgi asutasid tuumajaama ehitamiseks ühisettevõtte

(Uuendatud 13:10 30.12.2019)
Vene–Türgi koostöö, mis käib edukalt gaasitransiidi, relvastuse ja rahuvalve alal, täienes Akkuyu tuumajaama ehitamisega.

TALLINN, 30. detsember — Sputnik. Vene insenerid käivitavad juba 2023. aastal Türgis Akkuyu tuumaelektrijaama esimese energiaploki — uue tuumajaama rajab spetsiaalselt selleks asutatud ühisettevõte.

Ühisettevõtte "vanemateks" said RIA Novosti teatel Akkuyu ehituse peatöövõtja, Vene kontsern Titan-2, mis kuulub riigikorporatsiooni Rosatom juhtimisahelasse, ja üks suurimaid erainvestoreid, Türgi ehitusfirma İçtaş.

Генеральный директор государственной корпорации по атомной энергии Росатом Алексей Лихачев
© Sputnik / Максим Богодвид
Venemaa riikliku aatomienergiakorporatsiooni Rosatom peadirektor Aleksei Lihhatšov

Rosatomi peadirektori Aleksei Lihhatšovi sõnul võimaldab asutatud Vene–Türgi allianss loota projekti edukale elluviimisele.

Akkuyu TEJ esimesele energiaplokile pandi nurgakivi 2018. aasta kevadel. Tuumajaama projekt hõlmab neli energiaplokki Venemaa "kolmanda pluss" põlvkonna reaktorseadmetega VVER-1200, mis vastavad kõige rangematele, nn Fukushima-järgsetele ohutusstandarditele.

Akkuyu TEJ projekti kogumaksumus on umbes 20 miljardit dollarit. Uue tuumajaama esimene energiaplokk käivitatakse 2023. aastal, edaspidi on kavas käiku lasta üks plokk aastas. 

Akkuyu TEJ projekt viiakse ellu skeemi "ehita, valda, käita" kohaselt: Vene pool ehitab Türki tuumajaama ja hakkab seda juhtima.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et uue rahvusvahelise trendi — keskkonnaaktivistide meelest "räpasest" energeetikast tulenevate kliimamuutuste vastase võitluse — taustal on "rahuliku aatomi" kasutamine uuesti populaarsust võitnud.

Oma "minituumajaama" ehitamisest on mõeldud isegi väikeses Eestis, mille põlevkivienergeetikale on Brüssel kuulutanud lõpliku surmaotsuse, mis ei kuulu edasikaebamisele.

Lugege lisaks:

Samal teemal
Berliinis oodatakse IEAE järeldusi Iraani "tuumalao" kontrollimisest
Руководитель представительства МИА Россия сегодня в Эстонии, шеф-редактор Sputnik Эстония Елена Черышева

Sputnik Eesti asus tööle erirežiimis. Peatoimetaja avaldus

(Uuendatud 00:17 01.01.2020)
Sputnik Eesti juhataja Elena Cherysheva selgitas portaali lugejatele suunatud pöördumises olukorda seoses portaali töö peatumisega. Avaldame avaliku pöördumise tervikteksti.

Austatud lugejad!

Tänasest, nagu näete, erineb Sputnik Eesti veebisait tavapärasest. Tõenäoliselt teate juba muutuse põhjust, kuid pean vajalikuks toimunu veel kord lahti seletada.

Alates 1. jaanuarist võeti meilt võimalus teie heaks töötada.

Eesti politsei- ja piirivalveamet esitas meile kõigile ultimaatumi: me kas katkestame töölepinguid rahvusvahelise uudisteagentuuriga "Rossiya Segodnja" ega tööta enam Sputnik Eestis, või meie suhtes algatatakse kriminaalasjad.

Eelmise aasta viimastel päevadel arutasime korduvalt kujunenud olukorda ja jõudsime järeldusele, et hoolimata võimude nõudmiste absurdsusest ja ohust, mille reaalsusse me tegelikult uskuda ei tahaks, ei ole meil õigust oma inimeste saatusega riskida.

Selle tulemusel olid toimetuse töötajad sunnitud 1. jaanuarist lõpetama töösuhted Sputnik Eesti ja RIA "Rossiya Segodnjaga". Kas see tähendab, et saidi elupäevad on lõppenud? Ei, see pole nii.

Sait jätkab tööd täies mahus, kuid protsessi organiseerimine selliselt, et me ei peaks Eesti võimude pideva surve all elama, võtab veel natuke aega. Loomulikult proovime töö võimalikult kiiresti taastada. 

Tahan tänada teid, kallid lugejad, meie tegevuse toetamise eest nelja aasta vältel ja eriti viimastel kuudel, kui surve ja ähvardused kõigi meie ja meie partnerite vastu muutusid äärmuslikeks.

Pangad külmutasid meie palgad, meie büroo omanikule avaldati survet ja sunniti teda meiega lepingut lõpetama. Seda kõike tehti karistusseadustiku paragrahviga ähvardamise taustal, mis näeb ette kuni viis aastat vabadusekaotust.

Meie ainus "süü" on selles, et oleme ajakirjanikud võimudest sõltumatus meediaväljaandes ja lihtsalt teeme oma tööd.Võideldes võimaluse eest töötada, võitleme me nii Eestis kui ka välismaal asuvate lugejate õiguse eest saada täielikku teavet.

Meiega võib mitte nõustuda. Võib vaielda ja kritiseerida. Kuid meie jaoks on peamine lugejate võimalus iga päev meie sait avada ja iseseisvalt infot, kommentaare ja pakutavaid järeldusi hinnata.

Seda nimetatakse sõnavabaduseks, mis kahjuks tänases Eestis puudub, vaatamata tõsiasjale, et "Piirideta reporterite" arvates sobib meie riik väljendusvabaduse pingereas maailmas 11. kohale.

Täname veelkord kõiki meie lugejaid, kolleege, avaliku elu tegelasi, poliitikuid ja lihtsalt kõiki ausaid inimesi nende toetuse eest nii Eestis kui ka teistes riikides.

Saadud toetus ei jäta meile muud valikut, kui jätkata võitlust õiguse eest tõtt rääkida ja teile täielikku ja kvaliteetset informatsiooni pakkuda. Tuleme varsti tagasi!

Lugupidamisega,

Elena Cherysheva
RIA "Rossija Segodnja" Eesti esinduse juhataja

Tagid:
tagakiusamine, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Eesti
Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega