Andrei Stenini nimelise konkursi rahvusvaheline žürii on alustanud 2018. aasta parimate tööde väljavalimist

Stenini konkursi žürii alustas parimate fotode väljavalimist

44
(Uuendatud 11:33 26.04.2018)
Žürii esimees Ahmet Sel tunnistas, et esitatud fotod paistavad silma kõrge meisterlikkusega. Auhinnafond on suurendatud kahekordseks.

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Meediaagentuuri Rossija Segodnja poolt Venemaa Föderatsiooni UNESCO asjade komisjoni toetusel korraldatud Andrei Stenini nimelise konkursi rahvusvaheline žürii on alustanud 2018. aasta parimate tööde väljavalimist.

Žüriid, mille koosseisu kuuluvad maailma juhtivate agentuuride esindajad, juhib Türgi vanima ja suurima teabeagentuuri Anadolu Ajansi foto- ja videouudiste osakonna juhataja Ahmet Sel.

Konkursist osavõtjate poole pöördudes soovis Ahmet Sel kõigile konkursil osalejatele edu ja tunnistas, et esitatud tööd paistavad silma kõrge meisterlikkusega: "Juba esimese päeva kokkuvõttena võib öelda, et meid ootab ees põnev ja pingeline arutelu parimate tööde väljasõelumiseks. Fotoajakirjaniku amet on väga raske, seda eriti karjääri alguses. Mul on hea meel, et Stenini konkurss on selleks platvormiks, mis annab noortele reporteritele võimaluse toetust saada, enesekindlust kasvatada ja oma annet maailmale näidata."

Турецкий фотограф, руководитель отдела фото- и видеоновостей Агентства Анадолу Ахмет Сел
© Sputnik / Владимир Трефилов
Türgi vanima ja suurima teabeagentuuri Anadolu Ajansi foto- ja videouudiste osakonna juhataja Ahmet Sel.

Enam kui 6000 ülesvõtte hulgast noortelt reporteritelt üle kogu maailma valivad fotoajakirjanduse korüfeed välja auhinnatööd neljas nominatsioonis – "Põhiuudised", "Sport", "Minu planeet" ja "Portree. Meie aja kangelane" – ning määravad kõrgeima autasu, Grand Prix´ saaja.

Konkursi auhinnafond kasvatati kahekordseks

Tööde arvu igas nominatsioonis on 2018. aastal suurendatud kolmeni, mis on andnud noortele fotograafidele veel enam võimalusi demonstreerida oma kutsealast meisterlikkust.

Et noori andekaid ajakirjanikke nende karjääri alguses toetada, kasvatati tänavuse konkursi auhinnafond möödunud aastaga võrreldes peaaegu kahekordseks, sisaldades 100 000, 75 000 ja 50 000 rubla esimese, teise ja kolmanda koha eest igas nominatsioonis. Grand Prix´võitja saab 700 000 rubla (9333 eurot).

Väljavalitud auhinnakandidaatide nimekiri koos võitjate nimedega avaldatakse 22. mail konkursi veebilehel. Grand Prix´väljakuulutamine ja auhindade kätteandmine leiab aset 2018. aasta sügisel, mil avatakse ka konkursi laureaatide näitus Moskvas.

Nagu Sputnik Eesti on juba teatanud, seab Andrei Stenini nimeline rahvusvaheline fotoajakirjanduse konkurss oma sihiks toetada noori fotograafe ja tõmmata avalikkuse tähelepanu kaasaegse fotoajakirjanduse ülesannetele. See on noortele fotograafidele – andekatele, tundlikele ja kõige uue suhtes avatuile – platvormiks, kus nad juhivad meie tähelepanu inimestele ja sündmustele meie endi kõrval.

Stenini-nimeline fotokonkurss kogus rekordilise hulga osavõtjaid>>

Meediaagentuuri Rossija Segodnja ühendatud fototeabe direktsiooni erikorrespondent Andrei Stenin spetsialiseerus erakorraliste sündmuste, massirahutuste, sõjaliste konfliktide, kohtukaasuste pildistamisele. Ta tegutses Süürias, Gaza sektoris, Egiptuses, Liibüas, Türgis ja teistes piirkondades.

Andrei Stenin hukkus 6. augustil 2014. aastal, viibides töölähetusel Donbassis. Temast sai neljas Venemaa ajakirjanik, kes Ukraina sõjaväe lahingutegevuse läbi Donbassis surma sai.

Infoagentuur ja raadiojaam Sputnik on konkursi rahvusvaheliseks teabepartneriks.

44
Tagid:
fotokonkurss, Sputnik, Rossija Segodnja, UNESCO, Andrei Stenin
Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)