Iisraeli relvajõudude lennuk, illustreeriv foto

Šairati lennuväebaasi intsident osutus valehäireks

21
(Uuendatud 15:50 17.04.2018)
Kümmekond raketti tulistati Šairati lennuväebaasi suunas, kus portaali "Al-Masdar" andmeil paiknesid ka Vene sõjaväelased. Teise allika kinnitusel oli tegemist valehäirega.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. Ööl vastu teisipäeva, 17. aprilli, tulistas Süüria õhutõrje alla 9 Homsi rajoonis riigi õhuruumi rikkunud ja Šairati lennuväebaasi poole suunduvat raketti, vahendas RIA Novosti teisipäeva hommikul viitega Süüria kohalikule televisioonile.

Süüria "keemiarünnaku" konflikt >>

Liibüa infoportaali "Al-Masdar" andmeil tulistas raketid lisaks süürlastele ka Vene sõjaväelasi majutava Šairati lennuväebaasi suunas Iisrael. Süüria armee andis "Al-Masdar" sõnul lennukite suunas vastulöögi.

Telekanal "Al-Majadin" teatas omakorda, et Damaskusest põhja poole jääv Dumeiri lennuväli osutus samuti raketirünnaku sihtmärgiks ning et raketilöök toimus samal ajal, kui rajoonis peeti läbirääkimisi mässajate väljaviimise üle.

Beirutis asuva Rafik Hariri nimelise rahvusvahelise lennuvälja ametnikust allikas teatas agentuurile RIA Novosti, et Iisraeli relvajõudude lennukid ei saanud lööki anda, sest väidetava rünnaku hetkel neid õuruumis ei olnud.

Keemiarünnaku Süürias lavastas Suurbritannia >>

Sputnik Eesti kirjutas ennem, et ööl vastu pühapäeva, 14. aprilli andis koalitsioon, mille koosseisu kuulusid USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa, massiivse raketilöögi Süüria objektide pihta.

21
Tagid:
valehäire, rakett, rünnak, Šairati lennuväebaas, Iisrael, Süüria