Illustreeriv foto

Välisministeerium reageeris teadaandele Venemaa "spioneerivatest ajakirjanikest" EL-is

48
EL-i tippkohtumisel pildistatakse ja filmitakse videokaameraga salaja Venemaa ajakirjanike.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris intervjuus telekanalile Zvezda teadaannet sellest, et Venemaa ajakirjanike sildi all võisid Euroopa Liidu tippkohtumisele saabuda "spioonid".

Varem on Zvezda korrespondent Olga Borodneva lausunud, et EL-i tippkohtumisel pildistatakse ja filmitakse videokaameraga salaja teda ja tema operaatorit. Hiljem on internetis ilmunud kirjutis sellest, et kaitseministeerium võis saata Brüsselisse ajakirjanike sildi all salakuulajaid.

Justiitsminister loob välisagentide seadust>>

Zahharova sõnul on välisministeeriumil hulgaliselt infot selle kohta, millega lääne ajakirjanikud Venemaal tegelevad. Osa neist juhtumitest on jõudnud kohtusse, märkis diplomaat.

Välisministeeriumi esindaja nentis, et on olnud juhtumeid, kus lääne ajakirjandustöötajatele suleti riiki sissepääs "tegevuse tõttu, mis on väidetuga või saadud viisaga täiesti kokkusobimatu".

"Senimaani tegutseme me antud juhul delikaatselt, seda infot me ei avalda, kuid põhimõtteliselt võime seda teha. Ja siis saab selgeks, kes kelle spioon on – kas vene ajakirjanikud, kes püüavad avalikult püüavad akrediteeringut saada, pressikonverentsil osaleda, küsimusi esitada. Kes kuulevad enda kohta seda, mida nad kuulevad – sõimu, ülbitsemist, jämedusi," sõnas Zahharova.

Vastukaaluks tõi ta esile lääne ajakirjanikud, kes tema sõnul "lihtsalt tabati teolt", kui nood võtsid näidisproove eritootmisega seotud paikades.

Meedialahingud>>

48
Tagid:
välisministeerium, ajakirjanik, Maria Zahharova, Venemaa
Teema:
Meedialahingud (260)