USA president Donald Trump

Trump õnnitles Putinit tagasivalimise puhul

32
(Uuendatud 20:33 20.03.2018)
USA president Donald Trump ütles teisipäeval, et õnnitles Venemaa presidenti Vladimir Putinit valimisvõidu puhul ja kohtub temaga tõenäoliselt lähitulevikus.

TALLINN, 20. märts — Sputnik. "Ma pidasin president Putiniga telefonikõne ja õnnitlesin teda valimisvõidu puhul," teatas Trump. "Kõne oli seotud ka asjaoluga, et me saame ilmselt mitte kuigi kauges tulevikus kokku."

Kaljulaid saatis Putinile omapoolse õnnitluse >>

Kreml on andnud Trumpi ja Putini vestluse sisust omapoolse ülevaate, kuid Valge Maja pole seda veel teinud, vaid on üksnes kinnitanud vestluse toimumist, vahendab ERR.

Telefonikõne peeti teisel päeval pärast Putini tagasivalimist Venemaa presidendiks valimistel, kus puudus Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) hinnangul tõsine konkurents.

President Kersti Kaljulaid saatis ka teisipäeval Venemaa presidendiks tagasi valitud Vladimir Putinile omapoolse õnnitluse.

"Õnnitlen teid Venemaa Föderatsiooni presidendiks tagasivalimise puhul. Soovin Venemaale ja tema rahvale heaolu ja õitsengut," kirjutas Kaljulaid. "Ootan meie riikidevaheliste heanaaberlike suhete arengut," lisas Eesti riigipea.

Ka tesised välismaa riigijuhid õnnitlesid Vladimir Putinit presidendivalimiste võidu puhul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

Hiina RV president Xi Jinping saatis Putinile õnnitlustelegrammi, kus nentis Hiina-Vene suhete ennenägematult kõrget taset ja väljendas valmisolekut nende edasiarendamiseks.

Välismaa riigijuhid õnnitlevad Vladimir Putinit >>

Kasahstani president Nursultan Nazarbajev õnnitles Venemaa kolleegi telefoni teel, teatati tema pressiteenistusest.

Raúl Castro omakorda läkitas Vladimir Putinile "palava tervituse", teatas Kuuba suursaadik Moskvas Gerardo Penalver Portal.

Õnnitlused seoses valimisvõiduga on Putinile saatnud ka Serbia president Aleksandar Vučić ja valitsusjuht Ana Brnabić.

Venezuela president Nicolás Maduro väljendas veendumust, et Vladimir Putini tagasivalimine annab tunnistust venemaalaste "patriotismi ülesnäitamisest, kõrgest poliitilisest teadlikkusest" ja nende "sügavast ustavusest demokraatiale".

Venemaal leidsid pühapäeval, 18. märtsil aset presidendivalimised, mis annavad praegusele riigipeale neljanda ametiaja.

Putin võitis valimised rekordtulemusega >>

Venemaa keskvalimiskomisjon teatas esmaspäeva hommikul, et Vene presidendivalimised võitis Vladimir Putin, keda toetas 76,67 protsenti valijatest. Sekordsetel valimistel saavutas Putin oma parima tulemuse.

Esmakordselt valiti Vladimir Putin presidendiks 2000. aasta märtsis ja 2004. aastal valiti ta sellele ametikohale tagasi. 2008. kuni 2012. aastani oli ta Venemaa peaminister ja 2012. aastal valiti taas riigipeaks.

32
Tagid:
poliitika, võit, õnnitlus, telefonikõne, presidendivalimised, Donald Trump, Vladimir Putin, Venemaa, USA
Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)