Soome president Sauli Niinistö

Niinistö: Venemaa majandus tammub ühe koha peal

31
(Uuendatud 07:03 20.03.2018)
Venemaa majanduse olukord survestab president Vladimir Putinit tegema eelseisval neljandal ametiajal asju senisest teisiti, ütles Soome president Sauli Niinistö esmaspäeval.

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Niinistö sõnul tammub Venemaa majandus ühe koha peal ning väikesest majanduskasvust ei piisa rahvusvaheliste arengutega sammu hoidmiseks, vahendab ERR.

Soome ja Rootsi mõistavad Venemaa tähtsust Euroopa jaoks >>

Niinistö sõnul oli Putini võit pühapäeval toimunud valimistel oodatav, sest riigis puudub selge opositsioon.

Välismaa riigijuhid õnnitlevad Vladimir Putinit presidendivalimiste võidu puhul
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

"Mingil põhjusel pole Venemaa valimiste (võitja) ennustamine väga raske," lausus Niinistö toimetajatele.

Soome president õnnitles oma Vene ametivenda valimisvõidu puhul.

Soome president Sauli Niinistö teatas, et Moskva ja Helsingi vahel on just nii head suhted, nagu tänane rahvusvaheline olukord seda võimaldab, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris. 

"Meil on Venemaaga sedavõrd head suhted, nagu see on võimalik, arvestades Krimmiga, Ukrainaga seotud olukorda ning sanktsioone," ütles Soome riigipea.

Samas toonitas Niinistö, et Venemaa ja Soome on neis küsimustes "erinevatel pooltel", kuid ei täpsustanud nende osapoolte vahelist kaugusastet.

Soome ja Rootsi jätavad endale jätkuvalt õiguse neutraalsusele, mõistes, et ilma Venemaata Euroopa julgeolekust rääkida ei saa, sedastab Venemaa Plehhanovi-nimelise majandusülikooli politoloogia ja sotsioloogia kateedri juhataja Andrei Koškin.

Enamik soomlasi ei soovi NATO-ga liitumist >>

Tema sõnul on sõjalised pinged Baltikumi kohal leevenenud nimelt tänu Stockholmi ja Helsingi seisukohtadele.

"Nad mõistavad, et ilma Venemaata Euroopa julgeolekust rääkida ei saa. Venemaa ja ennekõike tema Euroopa osa kindlustab kogu Euroopa mandri julgeoleku," märkis ekspert intervjuus portaalile Sputnik Eesti.

31
Tagid:
õnnitlus, poliitika, majandus, presidendivalimised, Vladimir Putin, Sauli Niinistö, Venemaa, Soome