Europol asub Hollandis Haagis

Europol sai esmakordselt naisjuhi

39
(Uuendatud 12:48 09.03.2018)
Euroopa politseiameti uueks juhiks nimetati neljapäeval belglanna Catherine De Bolle, kellest saab esimene naine Europoli eesotsas.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. De Bolle nimetas ühe oma peaeesmärgina panustada rohkem Europoli võimesse analüüsida julgeolekuohte, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Praegu Belgia föderaalpolitsei ülemkomissarina töötav naine asub uude ametisse 1. mail, kui britt Rob Wainrighti ametiaeg lõpeb.

Катрин де Боль
© REUTERS / Francois Lenoir
Euroopa politseiameti uueks juhiks nimetati neljapäeval belglanna Catherine De Bolle

"Me peame oma ressursid ja teadmised ühendama, et saada strateegilise ülevaate tuleviku julgeolekuohtudest," märkis ta Twitterisse postitatud videos.

De Bolle ametiaeg kestab neli aastat ning ta võidakse valida ka teiseks ametiajaks.

Wainwright juhtis 28-liikmelise EL-i politseiametit 2009. aastast.

Mida kujutab endast Europol?

1992. aastal asutatud Europol on Euroopa Liidu õiguskaitseasutus, mis tegeleb üleeuroopalise organiseeritud kuritegevusega, seisab Euroopa Liidu infokeskuse veebilehel.

Europol asub Hollandis Haagis ja selle personal koosneb liikmesriikide õiguskaitseorganite (politsei, toll, immigratsiooniametid jne) esindajatest. Europoli juhatusse kuulub üks esindaja igast liikmesriigist.

Europoli eesmärk on parandada liikmesriikide pädevate asutuste töö tulemuslikkust ja omavahelist koostööd raskete rahvusvaheliste organiseeritud kuritegude ja terrorismi ennetamisel ja tõkestamisel.

Europoli ülesanne on anda oluline panus Euroopa Liidu organiseeritud kuritegevuse ja terrorismi vastaste õiguskaitsemeetmete rakendamisse, suunates oma tegevuse eelkõige kuritegelike organisatsioonide vastu.

Euroopa politsei avastas terroristide sotsiaalvõrgustiku >>

Europol abistab liikmesriike õiguskaitsealases tegevuses põhiliselt järgmistes valdkondades:

  • ebaseaduslik uimastiäri;
  • terrorism;
  • sisserändajate ebaseaduslik üle piiri toimetamine, inimkaubandus ning laste seksuaalne ärakasutamine;
  • võltsimine ja piraattooted;
  • rahapesu;
  • Europol on keskne asutus euro võltsimise vastases võitluses.

Peale selle kuuluvad Europoli põhiprioriteetide hulka ka teatud juhtudel isikuvastased kuriteod ning finants- ja küberkuriteod.

Europol tegutseb ka kuritegevuse analüüsi edendajana ning uurimistehnika ja koolituse ühtlustajana liikmesriikides.

Europol meelitab kurjategijaid koju postkaartidega >>

Europoli postkaardid on osa algatusest, millega üritatakse tabada Euroopa tagaotsitavamaid kurjategijaid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta suvel. Kaardid on saadetud 21 riigist ning igaüks neist on suunatud kindlale kurjategijale.

Neid kaunistasid riikide tuntuimad sümbolid, millega on seotud ka kaardile kirjutatud tekst. Näiteks Eesti kaardile oli joonistatud Skype'i kujundus, mida kattis kiri: "Kallis Ernest! Me oleme üritanud sind kätte saada, aga sa pole mõnda aega netis käinud. Palun võta meiega ühendust! Parimat, politsei!"

39
Tagid:
õiguskaitse, kuritegevus, naine, juht, Europol, Catherine De Bolle, Haag, Holland, Belgia