Prantsuse president Emmanuel Macron

Macron: sõda IS-i vastu Süürias võidetakse veebruaris

31
(Uuendatud 09:37 18.12.2017)
Prantsuse president Emmanuel Macron prognoosis, et äärmusrühmitus Islamiriik purustatakse Süürias veebruaris

TALLINN, 18. detsember — Sputnik. "Me oleme koalitsiooniga just võitnud (IS-i vastu) sõja Iraagis," ütles Macron intervjuus telekanalile France 2. "Ma arvan, et veebruari keskpaigaks oleme võitnud sõja Süürias," vahendas Pealinn viitega BNS-le ta sõnu.

Prantsusmaa nurub taas, et venelased ta võitjate sekka võtaks >>

Macron nimetas Süüria presidenti Bashar al-Assadi "süüria rahva vaenlaseks", kuid möönis: "Me peame rääkima Assadi ja tema esindajatega."

Prantsuse presidendi sõnul on Pariisi tähtsaim prioriteet USA-juhitavasse koalitsiooni kuuludes eelkõige Islamiriigi hävitamine, mitte Assadi tõrjumine võimult. Süüria president ilmselt niipea võimult ei lahku, lisas ta.

"Bashar al-Assad on seal, kuna teda kaitsevad need, kes võitsid sõja kohapeal, olgu see Iraan või Venemaa," ütles Macron.

Kaks aastat Venemaa õhujõude operatsioone Süürias >>

Assadil tuleb aga millalgi vastata oma kuritegude eest oma rahva ees, rahvusvahelise kohtu ees, lisas Prantsuse president.

"Prantsusmaa plaan on saavutada rahu, demineerida riik, demilitariseerida see ja rajada poliitiline lahendus, mis võimaldaks püsivat rahu, mis tähendab seda, et kõiki vähemusi kaitstakse, kristlasi, šiiasid ja sunniite," ütles Macron.

Venemaa väliministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova
© Sputnik / Валерий Мельников

Putin andis käsu alustada Vene väeüksuste väljaviimist Süüriast >>

Venemaa president Vladimir Putin andis 11. detsembril käsu alustada Venemaa väekontingendi väljaviimist Süüriast.

Seda teatas ta, esinedes sõjaväelaste ees Venemaa Khmeimimi sõjaväebaasis Süürias, kuhu president saabus esmaspäeva hommikul.

Putini sõnul purustasid Venemaa relvajõud koos Süüria armeega veidi rohkem kui kahe ja poole aasta jooksul "maailma terrorismi kõige lahinguvõimelisema rahvusvaheliste terroristide grupeeringu".

31
Tagid:
prognoos, võit, sõda, IS, Bashar al-Assad, Emmanuel Macron, Venemaa, Süüria, Prantsusmaa