Venemaa president Vladimir Putin ja USA president Donald Trump

Küsitlus: Trump üritab tõkestada Venemaa-juurdlusi

26
(Uuendatud 15:07 15.12.2017)
Enamike ameeriklaste arvates üritab USA president Donald Trump takistada juurdlusi, milles uuritakse Venemaa tegemisi USA presidendivalimistel ning väidetavaid seoseid Trumpi kampaania ja Moskva vahel

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Küsitlusest selgub, et kuigi ameeriklased on rohkem mures tervishoiu ja majanduse pärast, pole paljud rahul viisiga, kuidas Trump Venemaa tegemisi uurivate juurdlustega ümber käib, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Endine CIA juht rääkis Putini mõjust Trump´ile >>

Umbes 40 protsenti arvavad, et kui asi puudutab Venemaad, siis on president teinud midagi seadusvastast. Umbes 30 protsendi hinnangul on ta teinud Venemaa suunal midagi ebaeetilist.

Küsitluse teostasid uudisteagentuur Associated Press ja NORC-i ühiskonnauuringute keskus.

Trump teatas suve lõpus, et demokraatide teooria tema kokkumängust Venemaaga on USA jaoks alandav. "See on võltslugu, mis on alandav meile kõigile, meie riigile ja põhiseadusele," ütles Trump rahvaga kohtumisel Lääne-Virginias, mis kanti üle USA telekanalites.

USA uurib, kas raadio Sputnik mõjutas presidendivalimisi >>

Trumpi väimees ja Valge Maja vanemnõunik Jared Kushner ütles, et Trumpi meeskond tegutses valimiskampaania ajal liiga kaootiliselt, et oleks olnud üleüldse võimalik Venemaaga mingit koostööd teha, vahendas Sputnik Eesti.

Väljaande Foreign Policy allika kohaselt ütles Kushner praktikantidega vesteldes järgmise lause: "Nemad arvavad, et meil oli mingi kokkumäng [Venemaaga], kuid reaalsuses ei suutnud me isegi oma kohalike büroodega kokkumängu teostada".

Trumpi "süüdistati" sidemetes Nõukogude Liiduga >>

USA teeb kõik selleks, et kuulutada igasugused sidemed Venemaaga seadusevastasteks, leiab Ameerika Ühendriikide professor, Venemaa küsimuste spetsialist Stephen Cohen.

John Batchelori jutusaates juhtis ta tähelepanu sellele, et niinimetatud Russiangate´i – Donald Trumpi või tema lähikonna oletatavate Venemaa-sidemete skandaali – raames kiusab eriprokurör Robert Mueller koos oma abilistega inimesi taga hoopiski mitte kuritegelike sidemete eest Venemaaga.

Flynn tunnistas end valetamises süüdi >>

Cohen tuletas meelde, kelle vastu on juba süüdistusi esitatud: Trumpi endiste nõunike Michael Flynni ja George Papadopoulose vastu, Trumpi valimisstaabi endise ülema Paul Manaforti ja tema abi Rick Gatesi vastu. Mitte ühelgi neist puhkudest ei ole mingit pistmist sellega, mida võiks tõlgendada kui kuritegelikku sobingut Venemaaga, arvates välja Flynniga seotud olukorra, kuid ka temavastaseid süüdistusi peab Cohen „ebaõiglaseks insinuatsiooniks".

26
Tagid:
juurdlus, küsitlus, ühiskond, presidendivalimised, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa