Eesti päritoluga Anton Vainost võib saada Putini valimisstaabi pealik

Putini valimisstaabi etteotsa võib saada Anton Vaino

37
(Uuendatud 13:11 08.12.2017)
Vladimir Putini valimismeeskonda võivad hakata juhtima presidendi administratsiooni juht Anton Vaino või tema esimene asetäitja Sergei Kirijenko, kirjutab väljaanne "Kommersant"

TALLINN, 8. detsmber — Sputnik. Väljaandele selgitati presidendi administratsioonist, et valimismeeskonda ei ole veel moodustatud seetõttu ei ole veel määratud ka selle juhti, edastab RIA Novosti.

Putin määras Vaino oma administratsiooni juhiks >>

"Koguni kaks presidendi administratsioonile lähedal seisvat allikat kinnitasid väljaandele, et selleks võib saada vaid kaks inimest, kas presidendi administratsiooni ülem Anton Vaino või Sergei Kirijenko. Seejuures arutletakse ühe allika teatel praegu selle üle, et valimismeeskonnas peaksid olema kuraatorid ka erinevatele töösuundadele, näiteks majandus ja kodanikuühiskond," kirjutab ajaleht.

© Sputnik / Vladimir Rodionov

Eesti päritoluga Vainost võib saada Putini valimisstaabi pealik >>

Kirijenko ütles agentuurile RIA Novosti, et ei tea veel, kes ametisoleva presidendi valimisstaapi juhtima hakkab. Kremli administratsiooni endine juht, praegune presidendi eriesindaja looduskaitse, ökoloogia ja transpordi küsimustes Sergei Ivanov teatas samuti, et ei tea, kes Putini kampaania juhiks saab, kuid "kindlasti pole see tema".

Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov märkis, et valimisstaapi kui sellist veel ei ole.

Vladimir Putin tegi kaua oodatud teadaande >>

Reedel, Gorgi autotehase (GAZ) kollektiiviga kohtudes, teatas Putin oma otsusest kandideerida eelseisvatel presidendivalimistel uueks ametiajaks. Riigipea valimised toimuvad järgmise aasta märtsis, valimiskampaania peaks toimuma veebruaris.

37
Tagid:
presidendivalimised, valimised, valimisstaap, valimismeeskond, Vladimir Putin, Anton Vaino, Eesti, Venemaa
Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Samal teemal
Vaino vahetas välja Ivanovi Venemaa presidendi majandusnõukogus