Kataloonia tagandatud regionaalvalitsuse president Carles Puigdemont peeti Brüsselis kinni

Puigdemont ja tema kolleegid andsid end Belgia võimudele üles

16
(Uuendatud 17:08 05.11.2017)
Kataloonia tagandatud regionaalvalitsuse president Carles Puigdemont ja neli ülejäänud Kataloonia poliitikut peeti pühapäeval Brüsselis kinni, teatas Belgia prokuratuuri pressiesindaja

TALLINN, 5. november — Sputnik. Belgia flaamikeelse ringhäälingu VRT teatel olid katalaanidest poliitikud ise politseisse ilmunud ja end üles andnud.

"Täna hommikul tulid viis Hispaania poolt taga otsitud isikut Brüsselis politseisse. Nad peeti kinni kella 9.17 ajal," selgitas prokuratuuri pressiesindaja Gilles Dejemeppe pressikonverentsil, vahendab ERR.

Kõigi viie poliitiku — Puigdemont'i, Lluís Puigi, Antoni Comíni, Clara Ponsatí ja Meritxell Serreti — kohta andsid Hispaania võimud reedel välja Euroopa vahistamismääruse.

Sisuliselt tähendab see seda, et Belgia peab nimetatud isikud kinni pidama ja Hispaaniale välja andma.

EL-i riigi kodanikul on teises Euroopa Liidu riigis varjupaiga taotlemine ja eriti selle saamine juriidiliselt väga keeruline, samas on randlikke juhtumeid olnud ning need on puudutanud eriti just Hispaaniat ja Belgiat.

Puigdemont kuulutas 10. oktoobril, et Kataloonial on õigus iseseisvusele ja et ta võtab vastu mandaadi rahvalt kuulutada Kataloonia iseseisvaks vabariigiks. Seejärel teatas ta, et peatab iseseisvuse väljakuulutamise, et püüelda dialoogi poole Madridiga.

Seda dialoogi ei tulnudki, sest keskvalitsus seadis selle tingimuseks Kataloonia võimude loobumise iseseisvuspüüdlustest.

Kataloonia iseseisvust ei ole seni tunnustanud ükski riik.

16
Tagid:
Carles Puigdemont, kataloonia, Hispaania, Belgia
Teema:
Kataloonia referendum (43)