Ameerika sõjaväelased Valgas

Venemaa kaitseministeerium: USA paiskas Venemaa piiri äärde Baltikumis terve diviisi

142
(Uuendatud 11:53 12.10.2017)
Vastupidi kõigile NATO ja USA avaldustele Venemaa piiride äärde tõmmatud vägede „vähetähtsusest“ on sinna paigutatud nüüd juba mitte enam brigaad, vaid USA relvajõudude mehhaniseeritud diviis

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. Venemaa piiri äärde on paigutatud terve diviis USA relvajõudude sõjaväelasi, teatas kaitseministeeriumi ametlik esindaja kindralmajor Igor Konašenkov.

Zapad 2017
© Фото : Департамент информации и массовых коммуникаций Минобороны России

Tema sõnul saatis äsjatoimunud Venemaa ja Valgevene ühisõppusi Zapad 2017 Euroopas ennekuulmatu meediahüsteeria nende õppuste "läbipaistmatuse", sõjaväeliste "hübriidoperatsioonide" ja sõjaväelaste "hordidet" ümber, kes olevat juba saanud "sissetungikäsu", aga ka teemal, et Venemaa on jätnud oma "löögirühma" Valgevenesse, edastab RIA Novosti.

"Ning eriti agarad olid oma "paljastustes" ja russofoobias NATO ja EL-i noorliikmed Balti riikide ja Poola juhtkonna esindajate näol. Poola kaitseminister Antoni Macierewicz jõudis koguni teatada vajadusest paigutada oma riiki "kaitseks välisohu vastu" vähemalt kaks USA diviisi," toonitas Konašenkov.

Ta märkis, et kokkuvõttes viidi õppused lõpule selleks ettenähtud tähtajaks ning seda kümnete sõjaväeatašeede, vaatlejate ja meedia silme all, Venemaa sõjaväelased on naasnud Valgevenest oma alalistesse dislokatsioonipunktidesse. Nagu Konašenkov rõhutas, asendus hüsteeria Ida-Euroopas rahunemise ja mälukaotusega.

"Samal ajal aga toimus Poolas ja Baltimaades õppuste Zapad 2017 taustal USA relvajõudude operatsiooni Atlantic Resolve plaani kohaselt paigutatud 3. soomustankibrigaadi "rotatsioon". Kogu selle brigaadi lahingutehnika (87 tanki M1A1 Abrams, rasked iseliikuvad haubitsad M109 Paladin, 144 BMP Bradley ja veel ligi sada ühikut masinaid) pidi paigale jääma, 3. soomustankibrigaadi isikkoosseisu aga, et mitte rikkuda Venemaaga 1997. aastal allkirjastatud NATO–Venemaa suhete alusakti, pidid välja vahetama USA relvajõudude 2. soomustankibrigaadi sõjaväelased," teatas Konašenkov.

Ta lisas, et hüsteeria taustal Venemaa väidetavalt kavandatud sõjalisest sissetungist otse õppustelt Zapad 2017 saabus Poolasse "tasakesi" USA 2. soomustankibrigaad ja seadis end seal (Boleslawiec, Dravsko-Pomorskie, Torun, Skvezhina ja Zhagan) samuti koos oma soomustehnikaga sisse.

Samas ei ole Poolasse ja Baltimaadesse jäetud ameeriklaste 3. soomustankibrigaadi lahingutehnika mitte kuhugi kadunud, ütles kaitseministeeriumi esindaja.

© RUPTLY / Минобороны РФ
Zapad 2017.

"Niisiis, vastupidi kõigile NATO ja USA avaldustele Venemaa piiride äärde tõmmatud vägede "vähetähtsusest" on sinna paigutatud nüüd juba mitte enam brigaad, vaid USA relvajõudude mehhaniseeritud diviis, kuhu on võimalik kahe tunniga kohale toimetada ettevalmistatud isikkoosseis lähimast USA sõjaväebaasist Euroopas (Ramsteini õhuväebaas Saksamaal)," rõhutas Konašenkov.

Tema sõnul kujutab kogu hüsteeria õppustega Zapad 2017 seotud "Vene ohu" ümber just selle Pentagoni operatsiooni pettusega väljamängitud suitsukatet. "Nii et kes siis valmistab ette agressiooni?" lausus ta kokkuvõtteks.

142
Tagid:
Zapad, NATO, Igor Konašenkov, USA, Balti riigid, Venemaa