Kataloonias avaldavad tuhanded meelt iseseisvumise toetuseks

Katalaanid avaldavad meelt iseseisvumise toetuseks

26
(Uuendatud 11:04 25.09.2017)
Hispaanias Kataloonias avaldavad tuhanded katalaanid pühapäeval meelt Kataloonia iseseisvusreferendumi toetuseks. Referendum toimub nädala pärast, 1. oktoobril

TALLINN, 24. sept — Sputnik. Meeleavaldused toimuvad lisaks regiooni pealinnale Barcelonale ka mitmes teises linnas, vahendab ERR.

Paljudel protestijatel on kaasas iseseisvusmeelsed lipud ja sildid, milles ärgitatakse võime viima läbi 1. oktoobrile kavandatud iseseisvusreferendumit. Hispaania keskvõim peab hääletust seadusvastaseks ja lubas hääletuse peatada.

Hispaania meedia süüdistas Putinit Kataloonia separatismis, vahendas Sputnik Eesti kolmapäeval. Venemaa president Vladimir Putin tahab Hispaania tükeldada, sest see kuulub tema Euroopa Liidu nõrgestamise strateegiasse, kirjutab Hispaania ajaleht El Confidencial. Väljaande andmetel on Vladimir Putin "aastaid Kataloonia iseseisvuspüüde haava lahti kiskunud".

Käesoleval ajal teeb ta seda WikiLeaksi asutaja Julian Assange abiga, kes "on alates 9. septembrist avaldanud Kataloonia separatismi toetuseks kümmekond säutsu," kirjutab El Confidencial, meenutades lugejatele, et Assangel on sotsiaalvõrgustikes rohkem kui 368 tuhat sõpra.

Artiklis väidetakse, et viimase aasta jooksul on WikiLeaksi asutaja toetanud vaid seda, "mis on olnud vesi Venemaa veskile: Putini huve Süürias, Trumpi USA või Marine Le Peni Prantsusmaa presidendivalimistel, samuti teisi Euroopa-vastased projekte, mis ühilduvad täielikult Venemaa Euroopa Liidu vastaste kavatsustega".

Sellega seoses avaldas oma arvamust Hispaania jurist ja politoloog David Romero Díaz. Sputnikule antud intervjuus väljendas ta veendumust, et see artikkel El Confidencial'is "täiendas vaid tobeduste ja libauudiste lõputut lainetust, kus Venemaad ja eriti Vladimir Putinit süüdistatakse kõikides planeeti Maa tabanud hädades."

Õigusteaduste doktor José Luis Orella arvab samuti, et tegemist on katsega "Venemaad rahvusvahelisel tasandil alandada", kuigi Venemaa kutsub Hispaania elanikes tema sõnul esile sümpaatiat. José Luis Orella ei välista samuti, et "rahvuslaste separatistlikke püüdlusi võib ära kasutada USA".

David Romero Díaz rõhutas omakorda, et Venemaa ei ole Kataloonia separatismiga kuidagi seotud. Ta tuletas meelde, et "Kataloonia iseseisvuse eest võitlejaid toetab lääneblokk."

26
Tagid:
meeleavaldajad, iseseisvus, referendum, Vladimir Putin, Barcelona, Kataloonia, Hispaania