Pentagon tunnistab õppuste Zapad 2017 avatust

Pentagon tunnistab õppuste "Zapad 2017" avatust

43
(Uuendatud 19:29 17.09.2017)
Venemaa ja Valgevene on taganud õppuste "Zapad 2017" läbipaistvuse, teatas agentuurile RIA Novosti Pentagoni ametlik esindaja Michelle Baldanza

TALLINN, 15. september — Sputnik. "Me tunnistame, et Venemaa ja Valgevene on teinud samme läbipaistvuse tagamiseks," vahendab agentuur Baldanza sõnu.

Tema sõnul teavitas Valgevene Viini lepingu kohaselt toimuvatest õppustest "märkides, et suured õppused on mõnevõrra väiksemad nendest, mille puhul on nõutav rahvusvaheliste vaatlejate kohalolek". Samuti on riik korraldanud rahvusvaheliste foorumite raames briifinguid. 

Baldanza märkis, et Moskva on informeerinud õppustest Venemaa-NATO Nõukogu ja kutsunud osale õppustest "mõned rahvusvahelised vaatlejad".

Seejuures teatas Pentagoni esindaja, et "Venemaa ja Valgevene avaldatud andmed ei lange kokku meedias avaldatutega". Ta lubas, et ametkond hakkab "õppusi pingsalt jälgima", et tuvastada erinevust õppuste kohta teatatud ja tegelike andmete vahel.

13 tuhat sõdurit ja ohvitseri, 680 ühikut sõjatehnikat, üle 100 lennuki ja kopteri, kümme sõjalaeva osaleb 14. septembril algavatel Venemaa ja Valgevene liitriigi läänepiiril toimuvatel Venemaa ja Valgevene ühisõppustel "Zapad 2017". Ulatuslikud õppused sisaldavad kaitselahinguid, sõjaväelaste siirdamist suurte vahemaade taha, erinevate väe- ja relvaliikide koostegutsemist, erinevaid taktikalisi võtteid.

"Zapad 2017": hirmul on suured silmad >>

Õppused toimuvad erilisel geopoliitilisel taustal: ainuüksi möödunud suvel korraldasid NATO riigid Ida-Euroopas üle viiekümne õppuse 60 tuhande, sealhulgas USA sõjaväelase osalusel. Vaatamata sellele on Euroopa poliitikud teinud Venemaale etteheiteid "jõudude tasakaalu rikkumise" kohta regioonis.

43
Tagid:
avatus, läbipaistvus, sõjatehnika, õppused, Zapad-2017, Zapad, Pentagon, Michelle Baldanza, Valgevene, Venemaa
Teema:
Õppused (114)
Samal teemal
Millega õppused "Zapad 2017" meelde jäävad
"Zapad 2017": hirmul on suured silmad
Sõjaväeõppused Zapad NSV Liidus
Algavad Vene-Valgevene õppused Zapad 2017
"Zapad 2017": kas NATO-l tasub muretseda?
Valgevene kutsus Eestit vaatlema õppust Zapad
"Zapad 2017" - kingitus Baltimaade russofoobidele
USA toob Zapad 2017 ajaks Balti riikidesse 600 sõdurit
Valgevene kaitseminister nimetas kära õppuste Zapad 2017 ümber hüsteeriaks
Grybauskaitė: õppus Zapad 2017 näitab valmistumist sõjaks läänega