Põhja-Korea

Põhja-Korea tulistas välja kolm ballistilist raketti

30
Põhja-Korea tulistas laupäeval välja kolm ballistilist lühimaaraketti, millest teine plahvatas pea kohe pärast starti ja ülejäänud kaks lendasid umbes 250 kilomeetri kaugusele, kukkudes merre

TALLINN, 26. august — Sputnik. Lõuna-Korea ja USA kinnitasid, et kavatsevad jätkata Pyongyangi vihastanud ühisõppusi ja teha seda nüüd veelgi põhjalikumalt.

USA Vaikse ookeani väejuhatus kinnitas, et ükski neist ei kujutanud ohtu USA territooriumile Guamile, mille suunas Põhja-Korea oli varem ähvardanud rakette tulistada. Varem oli väejuhatus teatanud kõigi kolme raketi katsetuse ebaõnnestumisest, vahendab ERR.

Tegemist on esimeste teadaolevate raketilaskmistega pärast juulit, kui Põhja-Korea katsetas edukalt kaht mandritevahelist ballistilist raketti, mis analüütikute sõnul võivad küündida täiustamise korral Ühendriikide mandriosani.

Jaapani valitsuse eestkõneleja Yoshihide Suga kinnitas Tokyos ajakirjanikele samuti, et ohtu pole.

Jaapan teatas reedel, et kehtestab Põhja-Korea suhtes uued sanktsioonid, külmutades riigiga äri ajavate Hiina ja Namiibia firmade varad. Samm puudutas paari füüsilist ja poolt tosinat eraisikut. Mõne päeva eest kehtestas ka USA meetmed Pyongyangiga seotud Hiina ja Vene firmade ja isikute vastu.

30
Tagid:
raketilaskmine, Vaikne ookean, Jaapan, USA, Põhja-Korea