Barcelona

Hispaania polnud terroristide poolt valitud juhuslikult

55
(Uuendatud 14:27 19.08.2017)
Kataloonia õiguskaitseorganid kinnitasid, et terroriaktid Barcelonas ja Cambrilsis on omavahel seotud. Politoloog Vladimir Šapovalov väljendas raadio Sputnik eetris arvamust, et terroriaktid Hispaanias tuletavad meelde terrorismivastase ühisrinde loomise vajadust

TALLINN, 18. august — Sputnik. Hispaanias toimunud terroriaktide ohvrite arv on tõusnud 14-ni, teatati Kataloonia politseist.

"Kataloonia tsiviilkaitseagentuur kinnitas, et naine, kes oli kriitilises seisundis Juan XXIII haiglas, suri," öeldakse avalduses.

Hiljuti toimus Hispaanias kaks terroriakti. Öösel sõitis veoauto 120 kaugusel Barcelonast asuvas Cambrilsis rahva sekka, kannatada said kuus inimest, sealhulgas kolm politseinikku. Neli terroristi likvideeriti, viies sai haavata ja suri hiljem haiglas. Kurjategijatel olid ümber pommivööd, mis osutusid mulaažideks.

Enne seda sõitis furgoonauto inimsumma Barcelona turismikeskuses La Rambla tänaval jalakäijate alal. Politsei nimetas intsidenti terroriaktiks, vastutuse võttis endale terrorirühmitus Islamiriik. Kataloonia võimud kinnitasid 13 inimese hukkumist, üle 100 inimese sai haavata. Nende seas on üle 20 riigi kodanikke.

Peale selle toimus kaks plahvatust Alcanaris: kolmapäeva ja neljapäeva õhtul. Plahvatustes hukkus üks ja sai vigastada üle kümne inimese, sealhulgas mitu politseinikku. Arvatakse, et plahvatas terroristide valmistatud lõhkekeha.

© Associated Press
Terrorirünnak Barcelonas.

Võimud oletavad, et Barcelonas, Cambrilsis ja Alcanaris toimunud sündmused on omavahel seotud.

Sündmused Hispaanias kinnitavad terrorismivastases võitluses rahvusvaheliste jõupingutuste ühendamise vajadust, leiab Moskva pedagoogilise riikliku ülikoole ajaloo ja poliitika instituudi direktori asetäitja, politoloog Vladimir Šapovalov.

"Me näeme, et riikide ja rahvaste jõupingutuste konsolideerimine võitluses terrorismiga on väga madalal tasemel. Peamine põhjus on selles, et erinevate riikide, eelkõige lääneriikide egoistlikud huvid ületavad tegeliku ühtse terrorismivastase rinde loomise vajaduse. Venemaa on juba ammu sellise üleskutse teinud. Kahjuks on meie läänepartneritel teised aktuaalsed vaenlased, sellised nagu Põhja-Korea või (Süüria president) Bashar Assadi režiim. Ja nii tekibki tunne, et oma sise- ja välispoliitilise ülesannete hetkekasu silmas pidades ei taha Lääneriikide liidrid seda olulisimat probleemi näha," ütles Vladimir Šapovalov, raadio Sputnik eetris.

Tema arvates ei olnud Hispaania terroristide poolt rünnaku toimepanemise kohaks valitud ilmselt juhuslikult.

"Siin on Vahemeri, Hispaaniasse siseneb väga palju inimesi, see on Euroopa suurim turismikesksus. Ja see on kahjuks väga mugav märklaud sedalaadi rünnakuteks. Toimunu, on üsna tõsine ja kaalukas põhjus, et järele mõelda turvameetmete üle Hispaanias ja teistes Euroopa riikides, sealhulgas Vahemere kuurortides," arutleb Vladimir Šapovalov.

Barcelonas toimunud terroriaktis Eesti elanikud välisministeeriumi andmetel kannatada ei saanud.

55
Tagid:
terrorirünnak, Barcelona, Hispaania