Terroriakt Barcelonas

Hispaania terrorirünnakute ohvrite seas on vähemalt 18 riigi kodanikke

26
(Uuendatud 12:52 18.08.2017)
Kuus tsiviilisikut ja üks politseinik said viga, kui auto Kataloonia mereäärses kuurordis reede esimestel tundidel rahva sekka sõitis, teatas piirkonna valitsus mõned tunnid pärast 13 inimese elu nõudnud sarnast rünnaku neljapäeval Barcelonas, mille käigus sõitis kaubik tänaval kõndinud rahva sekka

TALLINN, 18. august — Sputnik. Kataloonia politsei lasi neli ründajat maha ja vigastas veel ühte, märkides, et Cambrilsis tapetud terroristid võisid olla seotud Barcelonas juhtunuga. Hispaania ajakirjanduse andmeil olid kahtlustatavatel lõhkeainevööd.

Cambrils on väike turistide seas populaarne linnake, kus elab umbes 33 000 inimest, vahendab ERR.

Barcelonas sai võimuesindajate kinnitusel surma 13 inimest ja vigastada vähemalt 80 inimest.

Kaubikurünnaku ohvrite seas on vähemalt 18 riigi kodanikke, teatas reedel Hispaania tsiviilkaitseagentuur.

© Associated Press
Terrorirünnak Barcelona kesklinnas.

Katalaani politsei ütles, et tegemist on terrorirünnakuga. Politsei teatel on kaks rünnakus kahtlustatavat arreteeritud. Hispaania meedia teatel hukkus üks rünnakus kahtlustatav tulevahetuses politseiga.

Intsident leidis aset turistide seas populaarses La Rambla tänaval. Kaubik kihutas jalakäijaid täis tänaval umbes pool kilomeetrit enne kui seisma jäi.

Paljud maailma riigjuhid ja tipp-poliitikud, sealhulgas Prantsusmaa president Emmanuel Macron, Saksamaa liidukantsler Angela Merkel, Briti peaminister Theresa May, Venemaa president Vladimir Putin on mõistnud terrorirünnaku hukka ning avaldanud kaastunnet ohvrite omastele.

Ka peaminister Jüri Ratas avaldas kaastunnet Hispaania rahvale Barcelonas toimunud terrorirünnaku järel. "Mõistan selle brutaalse rünnaku karmilt hukka, see on rünnak meie kõigi ühiste väärtuste vastu," ütles peaminister Ratas. "Avaldan siirast kaastunnet kõigile kannatanutele ja hukkunute lähedastele ning kogu Hispaania rahvale," edastab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Eesti välisministeeriumil puudub info, et eestlased oleks rünnakus kannatada saanud.

Välisministeerium palub Barcelonas viibivatel eestlastel võtta ühendust oma lähedastega ja anda märku, et nendega on kõik korras. Juhul kui Eestis viibivad lähedased ei saa ühendust Barcelonas viibivate eestlastega, siis võib sellest välisministeeriumile märku anda.

26
Tagid:
terrorirünnak, välisministeerium, Barcelona, Hispaania