Prantsusmaal sõitis auto sõdurite sekka

Pariisis rammis auto sõdureid

40
(Uuendatud 16:47 09.08.2017)
Pariisi lähistel sõitis kolmapäeval sõdurite sekka auto, kuus sõdurit sai viga. Prantsuse politsei vahistas autorünnakuga seoses kahtlustatava.

TALLINN, 9. august — Sputnik. Otsasõit leidis aset hommikul kella kaheksa paiku Hauts-de-Seine'i departemangus Levallois-Perret' kommuunis, ütles departemangu politsei, vahendas ERR viitega Prantsuse meediakanalile Franceinfo.

Tegemist "tundub olevat sihiliku aktiga", lisas politsei. Levallois' meeri Patrick Balkany sõnul oli otsasõit "kahtlemata sihilik" ja "jälk rünnak".

Pariisis rammis auto politseibussi, ründaja suri
© REUTERS / GONZALO FUENTES

Viga sai kuus sõdurit, neist kahe vigastused on rasked aga nende elu pole ohus, lisas Franceinfo.

Prantsuse politsei vahistas autorünnakuga seoses kahtlustatava. Kolmekümnendates eluaastates mees vahistati kiirteel sõiduautos BMW, millega ta varem sõdurite sekka sõitis, ütlesid allikad AFP-le.

Pariisis rammis auto politseibussi >>

Pariisis Champs-Élysées' avenüül leidis juunikuus pärastlõunal aset intsident, mille käigus rammis auto politseibussi, vahendas Sputnik Eesti. Auto plahvatas pärast kokkupõrget põlema ning väidetav ründaja suri.

Võimude sõnul olid autos tulirelvad ja lõhkeained, mis võisid olla ka plahvatuse põhjuseks.

Terrorism laastab Euroopat

Terrorismi tagajärjel hukkus 2015. aastal 29 376 inimest. Terrorioht on Euroopa Liidus endiselt kõrge. Euroopa agentuur Europol teatas möödunud aasta lõpus, et ЕL-i riikides viibib praegu mitukümmend IS-i ettevalmistusega sõdalast, kes on valmis sooritama tapatalguid kõige rahvarohkemates avalikes paikades.

Europol eeldab islamisõdalaste uusi rünnakuid >> 

Europoli terrorismivastase võitluse üksus tõdeb, et peamine oht lähtub niinimetatud Islamiriigist (sama mis Daesh, EL-is, USA-s ja Venemaal keelatud), kuid ei välista ka võimalikke rünnakuid Al-Qaida ja An-Nusra poolt.

Agentuur eeldab, et EL-i riikides võib viibida mitukümmend islamisõdalast, kes on suutelised ette valmistama ja täide viima kallaletunge eurooplastele. Eriti suurt ohtu aga kujutavad endast ettearvamatud rünnakud üksiküritajate, IS-i salajaste ja fanaatiliste toetajate poolt, kes ei ole terroristidega organisatsiooniliselt kuidagi seotud. 

Europol nendib, et aina enamatel juhtudel on terrorirünnakute sihtmärgid valitud ilma mingi sümboolset tähendust silmas pidamata — ja ohvriteks võivad osutuda mitte ainult politseinikud või sõjaväelased, vaid ka kõige tavalisemad reakodanikud.

Islamisõdalaste ülesanne seisneb selles, et tappa võimalikult palju inimesi sellises kohas, kus terroriakt pälvib kõige enamal määral meedia tähelepanu. Sellest vaatenurgast lähtuvalt jäävad sõdalaste jaoks muidugi eelistatumaiks sihtmärkideks EL-i kõige suuremad ja tegusamad riigid — Prantsusmaa, Saksamaa, Belgia, Holland ja Suurbritannia.

Ekspert: kuidas võidelda terrorismiga >>

Europol märgib, et džihadistide rünnakute arv on kerkinud 4-lt 2014. aastal 17-ni 2015. aastal, kinnipeetud terroristide hulk aga kasvas 395-lt 2014. aastal 667-ni 2015. aastal, mis näitab Euroopa eriteenistuste tegevusaktiivsuse tõusu ja ühtlasi ohtude ulatust, mida neil tuleb tõkestada.

40
Tagid:
vigastatud, sõdur, rünnak, auto, sõjavägi, politsei, Pariis, Prantsusmaa