Kurdistani kõrge julgeolekuametnik on kindel, et ISIS juht on elus

Kurdistani ametnik: Al-Baghdadi on täitsa kindlalt elus

18
(Uuendatud 16:56 17.07.2017)
Iraagi Kurdistani kõrge julgeolekuametnik ütles esmaspäeval Reutersile, et ta on kindel, et hoolimata hiljuti levinud väidetest on äärmusrühmituse ISIS juht endiselt elus

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Lisaks avaldas Kurdistani kõrge julgeolekuametnik Lahur Talabany arvamust, et ISIS-e liider Abu Bakr al-Baghdadi viibib praegu terroriorganisatsiooni "pealinnast" ehk Süüria linnast Raqqast lõunas, vahendab ERR.

"Al-Baghdadi on täitsa kindlalt elus. Ta ei ole surnud. Meil on selle kohta informatsiooni. Me usume 99-protsendilise kindlusega, et ta on elus," rääkis Talabany intervjuus.

"Ärge unustage, et tema juured on aegades, mil Al-Qaeda Iraagis tegutses. Ta oli julgeolekujõudude eest peidus. Ta teab, mida ta teeb," lisas ta.

Iraagi valitsusväed tõrjusid ISIS-e äsja välja Mosulist ning ka Raqqa ümber hakkab USA koalitsiooni toetatud kurdide ja araablaste ühendvägi piiramisrõngast koomale tõmbama.

Kinnitatud andmetel ISIS-e liider on hukkunud >>

Venemaa kaitseministeerium teatas juunikuus, et Raqqa lähistel ISIS-e komandöride kogunemise pihta korraldatud õhurünnakus võis Baghdadi surma saada.

Õhulöök toimus 28. mai öösel kella 00.35 kuni 00.45-ni Moskva aja järgi, pärast seda, kui droonidelt tehtud salvestised kinnitasid varasemat teavet Islamiriigi sõjanõukogusse kuuluvate kõrgemate islamivõitlejate kogunemisest. 

Islamiriigi juht võis hukkuda Venemaa õhurünnakus >>

Venemaa senaator Aleksei Puškov leidis, et Islamiriigi liidri Ibrahim Abu-Bakr al-Baghdadi hukkumine kiirendab terroristide lõplikku lüüasaamist. "Kui Abu-Bakr al-Baghdadi surm kinnitust leiab, saab see olema Islamiriigile tugev hoop. Ta taganeb juba kõigil rinnetel. Liidri hukkumine kiirendab sõjalist lüüasaamist," kirjutas ta oma Twitteri mikroblogis.

Islamiriigi juht võis hukkuda Venemaa õhurünnakus, illustratiivne foto
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Organisatsioon Süüria Inimõiguste Vaatleja (SOHR) teatas nädal aega tagasi, et neil on kinnitatud andmeid, mille kohaselt on ISIS-e liider Abu Bakr al-Baghdadi tapetud.

Al-Bagdidi, kelle tegelik nimi on Ibrahim Awad Ibrahim al-Badri, ilmus avalikkuse ette esmakordselt 2014. aasta juulis, kui Mosuli linnas hõivatud mošees kuulutati välja Islami kalifaat Lähis-Idas. Sellest ajast on meedias ilmunud korduvalt teateid tema likvideerimisest, kuid see ei ole hiljem kinnitust leidnud.

Venemaa lennuvägi ründas Süürias ISIS-e kolonne >>

18
Tagid:
elus, vale, surm, ISIS, Ibrahim Abu-Bakr al-Baghdadi, Raqqa, Iraak, Süüria