USA president Donald Trump nõuab kohtumisel Venemaa riigipea Vladimir Putiniga kõigi diplomaatiliste formaalsuste täitmist

Trumpi vaidlused oma nõunikega Putiniga kohtumise teemal

31
(Uuendatud 18:44 26.06.2017)
USA president Donald Trump nõuab kohtumisel Venemaa riigipea Vladimir Putiniga kõigi diplomaatiliste formaalsuste täitmist, teatab agentuur Associated Press viitega anonüümsetele USA ametnikele

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Associated Press nendib, et USA administratsioonis ilmneb sügavaid lahkhelisid selles osas, milline lähenemisnurk tasub Washingtonil keset USA-s toimuvat „Venemaa-sidemete" uurimist Moskva suhtes valida. Agentuuri andmeil on Trumpi võimalik kohtumine Putiniga neid erimeelsusi süvendamas, vahendab RIA Novosti

Paljud presidendi lähikonna esindajad arvavad, et Washingtonil tasub praegu distantsi hoida ja Venemaaga koostöö osas väga ettevaatlik olla. Ent Trump ja veel mõned tema meeskonna liikmed nõuavad täisväärtuslikku kahepoolset kohtumist Putiniga.

Kusjuures hoolimata Riigidepartemangu ja Rahvusliku Julgeolekunõukogu poolsetest üleskutsetest vaoshoitusele pooldab USA president ligipääsu meediale ja kõikide sellistele konsultatsioonidele omaste protokollinormide järgimist.

Nagu agentuur rõhutab, soovitavad mõned Trumpi nõunikud pidada maha lühike mitteametlik kohtumine Venemaa riigipeaga „suure kahekümne" tippkohtumise raames või korraldada USA ja Venemaa delegatsioonide esindajate vahel „läbirääkimised strateegilise tasakaalu küsimustes", mis presidentide kohalolekut tavaliselt ei eelda.

Valge Maja on varem teatanud, et ei välista Trumpi kohtumist Putiniga „eelseisva „suure kahekümne" tippkohtumise raames", mis leiab aset 1.-8. juulil Hamburgis.

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov teatas omakorda, et konkreetseid arenguid Vladimir Putini ja Donald Trumpi esimese kohtumise asjus ei ole, lisades, et Moskvat rahuldab igasugune kohtumisvorm.

31
Tagid:
vaidlus, nõunik, Valge Maja, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa
Samal teemal
Trumpi käitumisest solvunud Venemaa tahab restarti
Kõnõtraat: Putin ja Trump said läbimurdeta hakkama
Putin ja Trump peavad telefonivestluse
Trump ja Putin võivad kohtuda mais
Trump ja Putin rajavad sildu üle peavoolu
Putin ja Trump toetasid USA-Vene suhete normaliseerimist
Putin sõjast USA-ga: „Keegi ei jääks ellu“