Vene välisminister Sergei Lavrov

NATO hõivab geopoliitilise ruumi

88
NATO vägede viimine Baltimaadesse, alliansi vägede tugevdamine Venemaa piiri ääres on jätk geopoliitilise ruumi hõivamise liinile, mida alustati Nõukogude bloki lagunemise järel, ütles reedel Vene välisminister Sergei Lavrov

TALLINN, 23. juuni — Sputnik. Lavrovi sõnul on võimatu ette kujutada, et NATO-s lähtutakse võimalikust rünnakust Venemaa poolt, vahendas ERR.

Nõukogude ajast jäänud mastirida, illustratiivne foto
© Sputnik / Alexey Kudenko

"Ma hindan siiski kõrgelt mõtlemise, sõjalise ettevalmistuse kvaliteeti USA-s, Saksamaal, Suurbritannias ja teistes Põhja-Atlandi liidu riikides ega suuda ette kujutada, et nad kõige vähemalgi määral eeldaksid, et Venemaa ründab NATO-t," lausus Lavrov usutluses Valgevene meediale.

Minister märkis, et praegu käib kontingentide ja taristu tugevdamine Balti riikides ja Poolas. Endistes nõukogude baasides, mida kaasajastatakse, ning ka uutes loodavates baasides leiab aset NATO-maade, sealhulgas juhtivate lääneriikide üksuste toomine Vene Föderatsiooni piiri äärde, lausus ta.

"Kõik toimuv peegeldab seda sama 80. aastate lõpus ja 90-ndate alguses tekkinud liini, mida ma teile kirjeldasin: hõivata geopoliitiline ruum, mis justnagu vabanes," väitis Vene välisminister.

88
Tagid:
NATO, välisminister, Sergei Lavrov, Poola, Balti riigid, Venemaa