USA president Donald Trump teatas kolmapäeval, et nimetab Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) järgmiseks peadirektoriks endise abijustiitsministri Christopher A. Wray

Christopher A. Wray - "laitmatu taustaga mees"

55
(Uuendatud 16:11 07.06.2017)
USA president Donald Trump teatas kolmapäeval, et nimetab Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) järgmiseks peadirektoriks endise abijustiitsministri Christopher A. Wray

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Trump ütles oma Twitteri-postituses Wray kohta, et tegu on "laitmatu taustaga mehega", vahendas ERR.

Wray oli astatel 2003-2005 ehk George W. Bushi ametiajal justiitsministeeriumis kriminaalvaldkonna eest vastutavaks abiministriks. Ta on töötanud USA õigussüsteemis ka muudel ametikohtadel ning praegu töötab ta advokaadibüroos King and Spalding. 

Samas advokaadibüroos on töötanud ka Gilbert Kaplan, kelle Trump nimetas kõrgele ametikohale kaubandusministeeriumis, ning Bobby Burchfield, kes on Trumpi äritegevust koondava fondi eetikanõunikuks.

Donald Trump langetas ootamatu otsuse - vallandada FBI direktor James Comey
© REUTERS / Carlos Barria

USA president Donald Trump langetas ootamatu otsuse — vallandada FBI direktor James Comey, vahendas Sputnik Eesti

Comey juhtis Trumpi kaastöötajate vastaseid juurdlusi nende väidetavate "Venemaa sidemete" kohta, mida nii Valge maja, kui ka Kreml eitasid. Seejuures Trumpile 2016. aasta presidendivalimistel kaotanud Hillary Clinton süüdistas Comey't ka enda valimiskaotuses.

Comey määras 2013. aastal ametisse toonane president Barack Obama 10-ks aastaks, mille lõpuni too ka töötada kavatses.

USA välisministri Rex Tillersoni sõnul andis president Donald Trump talle korralduse ehitada uuesti üles Ühendriikide suhe Venemaaga ning mitte lasta uurimisel Moskva seotusest riigipea presidendikampaaniaga segada suhete taastamist.

55
Tagid:
abiminister, peadirektor, juht, King and Spalding, Justiitsministeerium, FBI, Christopher A. Wray, Donald Trump, USA