Madalmaade monarh Willem-Alexander

Suursuguselt: kuninglikud transporditeenused

49
(Uuendatud 19:02 21.05.2017)
Piloodimunder ja vormimüts aitavad jääda äratundmatuks, kuigi tõsi on seegi, et mõnikord on reisijatel siiski õnnestunud oma kuningas või õigemini tema hääl ära tunda

TALLINN, 21. mai — Sputnik. „Kuningad võivad kõike!" mõtles Madalmaade monarh Willem-Alexander ja otsustas, et jätkab reisilennukite juhtimist ka pärast troonileasumist. Tõsi, ta teeb seda inkognito: lendab lennukompanii KLM reisidel teise piloodina.

Piloodimunder ja vormimüts aitavad jääda äratundmatuks. Tõsi seegi, et mõnikord on reisijatel siiski õnnestunud oma monarh või õigemini tema hääl ära tunda. Tegemist on, muide, regulaarreisidega. Teise piloodina töötab Madalmaade kuningas kaks korda kuus. Kas ta selle eest ka palka saab, sellest ajalugu vaikib, nendib Sputniku raadio.

See, et Willem-Alexander armastab tüüri taga istuda, oli ammu teada. Aga et ta seda tegevust ka praegu jätkab, liiatigi Euroopa reisiliinidel, see osutus avastuseks. Varem juhtis ta piloodina võrdlemisi väikest Fokker 70-t, et säilitada lenduri litsentsi. Nüüd aga on ta nähtavasti lõplikult mõistnud, et ilma taevata ta elada ei suuda ja otsustanud saavutatuga veel mitte piirduda.

Intervjuus ajalehele De Telegraaf kõneles kuningas, et suvel teeb ta läbi märksa suurema reisilennuki Boeing 737 juhtimiskursused. Niiviisi jõuab ta lähemale oma unistusele — juhtida suurt reisilennukit ja lennata palju pikemaid vahemaid uute sihtpunktideni. Arvestades, kui väga Willem-Alexander lennundust armastab, siis vaevalt küll tiitel teda oma unistust täide viimast takistab.

Väärib märkimist, et meie päevil teevad kuninglike perekondade liikmed aina sagedamini valikuid tavalise eluviisi kasuks. Neil päevil sai teatavaks, et Jaapani keisri Akihito pojatütar printsess Mako on otsustanud astuda armastusabiellu tavalise noormehega. Oma väljavalituga kohtus ta 5 aastat tagasi, nad õppisid koos rahvusvahelises kristlikus ülikoolis. Pärast pulmi jääb printsess tiitlist ilma ega ole enam keiserliku perekonna liige. Aga paistab, et see teda ei heiduta. Ning tõepoolest, armastus ja unistus ei tunnista piire ei taevas ega maa peal.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

49
Tagid:
reisilennuk, kuningas, monarh, piloot, Willem-Alexander, Madalmaad