Kohtualuste pingis on väidetav täideviija Zuar Dadajev, Hamzat Bahhajev, Temirlan Eskerhanov, samuti vendi Anzor ja Šadid Gubaševid

Kohtus näidati videosalvestust, kus Dadajev tunnistab üles Nemtsovi tapmise

29
(Uuendatud 17:44 20.04.2017)
"Allahi nimel, sellepärast, et solvati prohvet Muhamedi"

TALLINN, 20. aprill — Sputnik. Boriss Nemtsovi tapmises süüdistatav Zaur Dadajev tunnistas, et sooritas mõrva mitte raha, vaid Allahi nimel. Tema ülekuulamise salvestist näidati Moskva sõjaväeringkonna ringkonnakohtu istungil, edastas RIA Novosti.

Need ütlused andis Dadajev eeluurimisel, kuid loobus nendest hiljem. Nüüd eitab ta, et oleks üldse kuriteoga seotud olnud.

"Allahi nimel, sellepärast, et solvati prohvet Muhamedi," räägib Dadajev videosalvestisel. Ta rääkis, et talle pakuti mõrva eest viis miljonit rubla, kuid tema ei võtnud raha vastu. Raha pakkus talle Rusiku nimeline mees, kelle perekonnanime Dadajev ei mäleta.

Mõrva põhjusena nimetas ta Nemtsovi poolt prohveti kohta pilapilte avaldanud Charlie Hebdo toetamist, kuigi eeluurimise käigus tuvastati, et poliitiku jälgimine algas juba enne seda. "Kogu Venemaa ütles Boriss Nemtsovile, et tal pole õigus, et iga usku tuleb austada ja sellest lugu pidada, kuid ta ei saanud sellest aru ja siis otsustasime me tegutseda omal moel," ütles Dadajev.

Tuntud opositsioonipoliitik Boriss Nemtsov lasti maha Moskvas ööl vastu 28. veebruari 2015. aastal.
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Poris Nemtsov, kes 1990-ndatel aastatel oli kõrgetel ametikohtadel valitsuses ja 200. aastal läks üle opositsiooni, tapeti püstolilaskudega Moskva südalinnas ööl vastu 28. veebruari 2015.

Kohtualuste pingis on väidetav täideviija Zuar Dadajev, Hamzat Bahhajev, kes uurimise versiooni kohaselt varustas kaasosalisi informatsiooniga ja pidi neid pärast kuritegu varjama, Temirlan Eskerhanov, kellele pannakse süüks Nemtsovi liikumismarsruutide väljaselgitamist, samuti vendi Anzor ja Šadid Gubaševid.

Jätkub ka mõrva eeluurimine väidetava organiseerija Ruslan Muhhudinovi suhtes, kes on 2015. aasta novembrist rahvusvaheliselt tagaotsitav ja teiste seni tuvastamata isikute suhtes.

29
Tagid:
mõrv, tapmine, kohus, süüdistatav, Boriss Nemtsov
Samal teemal
Venemaal toimusid Nemtsovi mälestusmarsid
Venemaa opositsioon on Nemtsovita orvuks jäänud