USA presidendi Donald Trumpi reiting on langenud tema presidendentuuri madalaimale tasemele

Ekspert nimetas Trumpi reitingu langemise põhjused

38
USA presidendi Donald Trumpi reiting langeb tänu tema poolt lubatud rangete ja radikaalsete meetmete täitmatajätmisele, arvab asjatundja

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Gallupi iga-aastase küsitluse kohaselt on USA presidendi Donald Trumpi reiting langenud tema presidendentuuri madalaimale tasemele. Viimase küsitluse andmetel toetab 18. märtsi seisuga Trumpi tegevust 37% vastanutest, 58% aga ei toeta. Küsitluse esimesel päeval, 22. jaanuaril oli Trumpi tegevust heakskiitvate ja mittekiitvate hinnangute arv võrdne — 45%. 

„Trump on teinud suuresti liiga karme, radikaalseid avaldusi. Ning tõsiasi, et kahe kuu jooksul ei ole ta midagi eriti karmikäelist ega revolutsioonilist ära teinud, on tema poolt hääletanud valijaskonnasle pettumust valmistamas," ütles Moskva Riikliku Ülikooli maailmapoliitika kateedri dotsent Aleksei Fenenko aentuurile RIA Novosti.

Ekspert ei näe presidendi reitingu languses midagi üllatavat. „Sellised kõikumised on tavalised, ameeriklased tunnevad uue presidendi puhul alati pettumust, kuna too ei ole teinud seda, mida temalt oodati," märkis ta.

Fenenko sõnul on see, et USA uus president ei ole seniajani korda saatnud midagi radikaalset säärastes valdkondades nagu sõjaliste kulutuste optimeerimine, sisserännet puudutavate meetmete karmistamine, ülemääraste rassilise poliitkorrektsuse sätete läbivaatamine või, näiteks, vabakaubanduse piiramine ja riiklike impordimaksude kehtestamine — „see mõistagi mängib tema vastu. Muidugi ootas USA sisemaine tööstus temalt selles valdkonnas märksa rangemaid abinõusid," lisas politoloog.

See valijaskond, kes Trumpi poolt hääletas, ootab temalt palju teravamaid ja tugevamaid meetmeid, lisas ekspert. „Senimaani näeme lihtsalt Obama administratsiooni pehmemat väljaannet, ja see on ka kõik," ütles Fenenko.

Mis puutub edasistesse väljavaadetesse, siis leiab ekspert, et „varem või hiljem seisab Trump lõhkise küna ees: tal tuleb kas meetmete karmistamise käsile võtta või valijaskonnast ilma jääda."

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

38
Tagid:
analüütika, poliitika, küsitlus, lubadused, põhjus, langus, reiting, Gallup, Donald Trump, USA