USA president ei osalenud Valge Maja ajakirjanike lõunasöögil

USA president ei osalenud Valge Maja ajakirjanike lõunasöögil

16
USA president Donald Trump teatas laupäeval sotsiaalmeedia vahendusel, et ei osale Valge Maja traditsioonilisel ajakirjanikele korraldatud pidulikul lõunasöögil

TALLINN, 26. veebruar — Sputnik. Trump ei täpsustanud sõnumis kõrvalejäämise põhjusi, kuid soovis kõigile head õhtut, vahendas BNS.

"Kõike head ja lõbusat õhtut kõigile," kirjutas riigipea Twitteri vahendusel.

USA president oli eelmisel õhtul nimetanud Ühendriikide teatud meediaväljaandeid muu hulgas "ameerika rahva vaenlasteks". 

Trump pidas laupäeval Marylandis toetajatele kõne, kus süüdistas mõningaid meediaväljaandeid kallutatuses ja teadlikus valeuudiste levitamises ning nõudis muu hulgas anonüümsete allikate kasutamise lõpetamist.

"Neid niinimetatud allikaid pole üldse olemas. Nad mõtlevad oma uudised välja," süüdistas president. Trump toonitas, et pole meedia vaenlane, vaid võitleb ebaausa ja kallutatud ajakirjanduse vastu.

Valge Maja valis reedel pressikonverentsile pääsevaid meediaväljaandeid, teatasid ajaleht New York Times ja telekanal CNN, kelle ajakirjanikud välja jäeti.

Peale mainitud väljaannete ei pääsenud pressikonverentsile ka Politico ja Buzzfeedi ajakirjanikud. Televõrgustike ABC, NBC, CBDS ja FOX ajakirjanikel sissepääsemisega probleeme polnud.

New York Times ja CNN toetasid valimiskampaania ajal jõuliselt Hillary Clintonit ning neid on süüdistatud selges kallutatuses USA praeguse administratsiooni tegemiste kajastamises.

16
Tagid:
ajakirjanikud, õhtusöök, Valge Maja, Donald Trump, USA