Ümberpaigutatud pagulastest on Lätti jäänud viis inimest, illustratiivne foto

Ümberpaigutatud pagulastest on Lätti jäänud viis inimest

19
(Uuendatud 16:46 22.02.2017)
Euroopa Liidu pagulaste ümberpaigutamise programmi raames Lätti saabunud pagulased lahkuvad sealt endiselt, teatas kolmapäeval teleusutluses vabaühenduse Patvērums Droša Māja juht Sandra Zalcmane

TALLINN, 22. veebruar — Sputnik. Zalcmane sõnul on seni vastu võetud mitmekümnest pagulasest tänaseks Lätti jäänud ainult viis — üks perekond ja veel kaks inimest, kellest üks sõidab samuti varsti minema, vahendas BNS.

Tallinna lennujaam
© Sputnik / Вадим Анцупов

Zalcmane on veendunud, et pagulastele tuleb anda lõimumiseks ja kohaliku süsteemi mõistmiseks rohkem aega. Praegu veedavad nad Lätis kolm kuud, saavad dokumendid ja lahkuvad.

Mõjutavad nii kliima — külmaga harjumatud lõunamaalased jäävad kiiresti haigeks — kui ka Läti rahalised võimalused. Zalcmane sõnul ootavad saabunud Lätilt rohkem, kui Läti anda suudab.

8. veebruari seisuga on Itaaliast ja Kreekast Balti riikidesse ümber paigutatud 513 varjupaigataotlejat kavandatud 1481-st.

Itaaliast ei ole Eesti ja Leedu veel pagulasi vastu võtnud, Lätti on sealt tulnud üheksa inimest.

Kreekast on Leetu tulnud 229, Eestisse 87 ja Lätti 188 inimest. Läti kohustus Kreekast vastu võtma 295, Leedu 420 ja Eesti 204 varjupaigataotlejat. Itaaliast kohustus Läti vastu võtma 186, Leedu 251 ja Eesti 125 inimest.

Läti nõustus kokkuleppe järgi kahe aasta jooksul vastu võtma kokku 531 inimest: 295 Kreekast, 186 Itaaliast ja 50 Türgist.

19
Tagid:
programm, ümberpaigutamine, lahkumine, pagulased, EL, Sandra Zalcmane, Läti, Balti riigid