Mike Pence

Pence: USA pühendumus EL-ile on kindel ja püsiv

13
Euroopa Liit ootab USA-lt ühtse Euroopa idee ühemõttelist toetamist

TALLINN, 20. veebruar — Sputnik. USA asepresident Mike Pence ütles esmaspäeval Brüsselis, et Washingtoni pühendumus Euroopa Liidule on kindel ja püsiv.

USA kinnitab oma pühendumust vabadele ja edukatele majandustele, mis on aluseks USA ja Euroopa liidule, ütles Pence ühisel pressikonverentsil Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja Donald Tuskiga, vahendas BNS.

Tusk ütles ühisel pressikonverentsil Pence´iga, et ameeriklased teavad hästi, mida tähendab lõhenenud Euroopa. "Küsisin Mike Pence´ilt, kas ta jagab minu seisukohta kolmel teemal: rahvusvaheline kord, julgeolek ja USA uue valitsuse suhtumine Euroopa Liitu," sõnas Poola ekspeaminister. "Mike Pence vastas kolm korda jaatavalt. Nüüd peavad eurooplased ja ameeriklased tegema praktikas seda, mida nad jutlustavad," lausus Ülemkogu eesistuja.

Tuski sõnul on jutud Lääne surmast tugevasti liialdatud.

Euroopas on tekitanud muret USA presidendi Donald Trumpi avalik toetus Suurbritannia lahkulöömisele EL-ist ning mõnede Ühendriikide uue valitsuse liikmete märkused EL-i võimaliku lagunemise kohta.

"Mul on privileeg väljendada president (Donald) Trumpi nimel Ühendriikide tugevat pühendumust jätkuvale koostööle ja partnerlusele Euroopa Liiduga," lausus asepresident.

Ühendriikide asepresident avaldas eurooplastele kaastunnet seoses Brüsselis ja mujal Euroopas eelmisel aastal korraldatud terrorirünnakutega.

USA ja EL peavad jääma ühtseks, seistes silmitsi püüetega rikkuda Euroopa riikide suveräänsust ja muuta maailmajaos jõuga piire, sõnas Pence.

13
Tagid:
Mike Pence, Donald Tusk, EL, USA