Edward Snowden on endine CIA ja DIA töötaja ning hilisem NSA lepinguline töötaja Delli juures, kes sai vilepuhujana maailmakuulsaks, kui lekitas infot NSA ja CIA ülisalajase jälgimisprogrammi PRISM kohta

Teated Snowdeni väljaandmisest on "spekuleerimine"

20
Teated Edward Snowdeni väljaandmisest Vene võimude poolt on spekulatsioon, sõnas USA riikliku luureagentuuri (NSA) endise töötaja advokaat laupäeval

TALLINN, 11. veebruar — Sputnik. "Venemaal pole juriidilist alust Snowdeni väljaandmiseks," ütles mehe advokaat alates 2013. aastast Anatoli Kutšerena.

USA telekanal NBC tsiteeris reedel kõrgemat USA ametnikku, kelle sõnul kaalub Venemaa Snowdeni USA võimudele üle andmist president Donald Trumpi poolehoiu võitmiseks, vahendas BNS.

Snowdeni advokaat USA-s Ben Wizner sõnas telekanalile, et pole sarnastest kavatsustest teadlik.

"See jutt on kõigest spekulatsioon. Keegi tegeleb soovmõtlemisega," ütles Kutšerena. Snowden elab Venemaal "täiesti seaduslikult", lisas ta.

Snowden lekitas 2013. aastal meediale suure hulga NSA materjale, mis kutsusid esile rahvusvahelise skandaali. Muu hulgas selgus et NSA kuulas pealt 35 riigipea, sealhulgas Angela Merkeli telefonikõnesid.

Snowden saabus Venemaale 2013. aastal ja sai seal varjupaika ja elamisloa, mida on pikendatud. USA nõuab tema kohtu ette ilmumist.

"Tegemist on selge tõendusega sellest, et ma ei teinud koostööd Vene luurega," ütles Snowden Twitteris. "Mitte ükski riik ei anna välja oma spioone, kuna teised hakkaksid kartma, et on järgmised," lisas ta.

20
Tagid:
väljaandmine, spekulatsioon, advokaat, NSA, Anatoli Kutšerena, Edward Snowden, Venemaa, USA
Samal teemal
Venemaa pikendas Snowdeni elamisluba
USA ühiskonnaladvik otsustas Snowdeni lõplikult „põrmustada“